TEKSTESHQIP

Aida Doçi
A Je Mire
Lyrics

2x:
U dridh nje zemer
pikoi nje lot
nje ze i njohur thirri o zot
e ktheva koken te pash befasisht
une e ti u ndam dikur gabimisht

Takimi pas ndarjes ishte i veshtir
pa dashje te pyeta: "Si je? A je mir?"

REF. x2:
A je mire?
jo mire nuk jam
gjithqka m'ke dhan
pa dashni mke lan

A je mire?
jo jo mire nuk jam
gjithqka m'ke dhan
pa dashni mke lan 2x

2x:
Nga ndarja jone kaloj nje jete
por mbrenda shpirtit ti kishe mbet
zemrat qe duhen nuk ndryshojn kurr
un e ti u ndjem njesoj si dikur

Takimi pas ndarjes ishte i veshtir
pa dashje te pyeta: "Si je? A je mir?"

REF. x2:
A je mire?
jo mire nuk jam
gjithqka m'ke dhan
pa dashni mke lan

A je mire?
jo jo mire nuk jam
gjithqka m'ke dhan
pa dashni mke lan 2x

DËRGOI:
INFO
Ka material edhe për videotekën shqiptare, sepse krijimi muzikor lansohet para një audience më të gjerë me mjaft shije me anë të një klipi muzikor, produksioni i të cilit u krijua nga Imagine Films. Videoklipi u publikua më 16 Tetor 2016. Vija melodike dhe teksti u krijua nga Fatmir Muja, teksa këngën e orkestroi Nexhat Mujovi (Wirusi).