TEKSTESHQIP

Alban Mehmeti & Lori
Pasha Sytë E Ballit
Lyrics

Ref.(Te dy bashkë)
Pasha syt e ballit ti po m'pëlqen
Qysh po kesh e qysh po kcen
Pasha syt e ballit ti po m'pëlqen
Hajde merre zemrën tem

(Albani)
Bukur vallzojka
Më provokojka
Mendjen po ma lun

Mos më bon lajka
Pa ty nuk bojka
Etjen pse s'ma shun

(Lori)
Je futur brenda
S'më del nga mendja
Më ke mbet fiksim

Mos luj me ndjenja
Se të don zemra
Ty o shpirti im

Ref.(Te dy bashkë)
Pasha syt e ballit ti po m'pëlqen
Qysh po kesh e qysh po kcen
Pasha syt e ballit ti po m'pëlqen
Hajde merre zemrën tem

(Albani)
Ty do ta fali
Zemrën ky djali
Se po më pëlqen

Ti je si ari
S'po muj e nali
Vetën shpirti jem

(Lori)
Ty do ta fali
Zemrën o lali
Se ti po më qmend

Po lun me zjarrin
E vetës hallin
Dija shpirti jem

DËRGOI:
INFO
Ky materiali muzikor është bërë i disponueshëm tek audienca i ilustruar nga ana vizuale edhe me një videoklip muzikor, për të cilin është kujdesur Weshoot films. Videoklipi u publikua më 21 Korrik 2023. Komponimin dhe okestracionin e krijoi Besnik Qaka, teksa kënga ka punuar si tekstshkrues Arben Beha.