Më mbaj mend (për 1 muaj)

Albërije Hadërgjonaj - Miresia Dhe E Verteta Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  38

Pse syte e nenes jane mbuluar me lote
Ti pse valle na ke harruar o zot
Pse toka ime e bekuar nuk çel
Pse dielli rri kaq i menduar kur del

Ne vend te këngëve veç krisma dëgjojmë
Vajza te reja me vello zije shikojmë
Femijte e vegjël rrinë të menduar si pleq
Po kush vallë na ka ngatërruar kaq keq

Zotin nga gjumi unë dua ta zgjoj
Zemër lënduar për ju sot këndoj
Dua ti lutem me përgjerim
Të na çlirojë, të na çliroj nga ky mallkim

(refren)
Të sjellim dritën e mirësisë
Të ndezim zjarrin e dashurise
Si trëndafil të çeli jeta
Nga mirësia dhe e vërteta
(dy herë)

Në vend të këngëve veç krisma dëgjojmë
Vajza te reja me vello zije shikojme
Fëmijët e vegjel rrinë të menduar si pleq
Po kush vallë na ka ngatërruar kaq keq

Zotin nga gjumi unë dua ta zgjoj
Zemër lënduar për ju sot këndoj
Dua ti lutem me përgjerim
Të na çlirojë, të na çliroj nga ky mallkim

(Refreni)


Ky tekst u dërgua nga  Annonim

Albërije Hadërgjonaj - Miresia Dhe E Verteta
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Miresia Dhe E Verteta".
3. Video është e këngës "Miresia Dhe E Verteta", por nuk këndohet nga Albërije Hadërgjonaj.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Albërije Hadërgjonaj:


Komente 1