TEKSTESHQIP

Albërije Hadërgjonaj
Mëkatar Je
Lyrics

Ta dija se dashnia
Ta bëka zemren cope e gri
U luta te perendia
Tlutem ma mbroj kete dashni

Ju thash miqve qe nuk jemi bashke
Sme besuan me than je e marr
Ah dashnia dika si met vra

Ref.
Ti ti mekatar je
Ti ti pa ndjenja fare
Ti ti I pashpirt je ti

Ti ti mekatar je
Ti ti pa ndjenja fare
Ti pse ma vrave dashurin

Merre shkrepsen
Digji dhe kujtimet
Se nje dite do te keq mall
Se e keqja erdh prej teje
E une me hile kurre ate kam dasht

Ju thash miqve qe nuk jemi bashke
Sme besuan me than je e marr
Ah dashnia dika si met vra

Ref.
Ti ti mekatar je
Ti ti pa ndjenja fare
Ti ti I pashpirt je ti

Ti ti mekatar je
Ti ti pa ndjenja fare
Ti pse ma vrave dashurine

Ref.
Ti ti mekatar je
Ti ti pa ndjenja fare
Ti ti I pashpirt je ti
Ti ti mekatar je
Ti ti pa ndjenja fare
Ti pse ma vrave dashurine