TEKSTESHQIP

Altin Sulku
Era
Lyrics
(Feat. Stine)

[ALTIN SULKU:]
Fryn erë në shpirtin tim
Lënduar sot nga malli
Fryn erë në syte e mi
Që ty po të kërkojnë
Frynë erë e ftohtë dhe trupin tim
s'e ngroh as zjarri
Me duar që më dridhen
mbështjellur në jastëk

[STINE:]
Era fryu, era ndaloi
Ajo t'solli, ajo t'largoi
Si mundem unë ty t'dominoj
Kur ti as... më s'ma ofron
Ej, erdhe si era edhe ike shpejt
Për ty kërkoj gjithëandej
Jo nuk gjeta si ty, nuk gjej

Ishim, ishim nice
Na ishim ma t'mirët
ma t'mirët, ma t'mirë..

[REF. x2:]
Fryn erë në shpirtin tim
Lënduar sot nga malli
Fryn erë në syte e mi
Që ty po të kërkojnë
Frynë erë e ftohtë dhe trupin tim
s'e ngroh as zjarri
Me duar që më dridhen
mbështjellur në jastëk

[STINE:]
S'kam fjalë, si ta përshkruj
Do me m'dal zemra nga kraharori edhe vuj
Ti me m'fal që kurrë s'muj
me ta kthy buzëqeshjen
Na t'dy bashkë si dikur
E vrava zemrën tone,
ti vrave zemrën time
Nuk e di a t'dukem mirë,
pas gjithe kesaj melankolie
Tani as nje lot nuk bie
pikon nga faqet bie
E une me gote rakie
e mbush e derdh veç prej merzis
...
...
Mesazh per jetet tona
...
Tani s'do jena mo,
po i bëjmë shoqni vetmisë
Lamtumirë o jetë, shpirt
Ndjenjës mi hape sytë

[REF. 2x:]
Fryn erë në shpirtin tim
Lënduar sot nga malli
Fryn erë në syte e mi
Që ty po të kërkojnë
Frynë erë e ftohtë dhe trupin tim
s'e ngroh as zjarri
Me duar që më dridhen
mbështjellur në jastëk

DËRGOI: