Më mbaj mend (për 1 muaj)

Anxhela Peristeri & Ylli Demaj - Potpuri (Gezuar 2022) Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Pikës i ka ra dashnija
Pikës i ka raaaaa
E ka shkru dhe perëndia
Me kon na dy bashkë
Pikës i ka ra dashnija
Pikës i ka raaaaa
E ka shkru dhe perëndia
Me kon na dy bashkë

Marshallah, marshallah
Marshallah për ty
Je si rrushi, rrush i omël
vdeksha unë për ty
Marshallah, marshallah
Marshallah për ty
Je si rrushi, rrush i omël
vdeksha unë për ty

Sa ma larg po t'kam moj zemër
Ma shumë po trishtona
Jo nuk ka si kjo dashni,
kjo dashni e jona
Sa ma larg po t'kam moj zemër
Ma shumë po trishtona
Jo nuk ka si kjo dashni,
kjo dashni e jona

Marshallah, marshallah
Marshallah për ty
Je si rrushi, rrush i omël
vdeksha unë për ty
Marshallah, marshallah
Marshallah për ty
Je si rrushi, rrush i omël
vdeksha unë për ty

çikat i don baba
çunat i don nona
është kismet, prej zotit
ç'ka vjen n’shpijat tona

çikat, çikat i don baba
çunat i don nona
është kismet, kismet prej zotit
ç'ka vjen n’shpijat tona

çikat i don baba
çunat i don nona
është kismet, prej zotit
ç'ka vjen n’shpijat tona

Nusen e ke zgjedhur bir
është e bukur është e mirë
E ke zgjedh si ta don qejfi
Derisa ban mos na le defi
Nusen e ke zgjedhur bir
është e bukur është e mirë
E zgjedh si ta don qejfi
Derisa ban mos na le defi

çikat, çikat i don baba
çunat i don nona
është kismet, kismet prej zotit
ç'ka vjen n’shpijat tona

çikat i don baba
çunat i don nona
është kismet, prej zotit
ç'ka vjen n’shpijat tona

N’dorën ton paska ra fati
Për këtë nuse si llokum
N’zemrën tem ti je ilaçi
Dashnija për ty s’ka fund
N’dorën ton paska ra fati
Për këtë nuse si llokum
N’zemrën tem ti je ilaçi
Dashnija për ty s’ka fund

çikat, çikat i don baba
çunat i don nona
është kismet, kismet prej zotit
ç'ka vjen n’shpijat tona

çikat i don baba
çunat i don nona
është kismet, prej zotit
ç'ka vjen n’shpijat tona

çikat, çikat i don baba
çunat i don nona
është kismet, kismet prej zotit
ç'ka vjen n’shpijat tona

çikat i don baba
çunat i don nona
është kismet, prej zotit
ç'ka vjen n’shpijat tona

Me ty jetëm me jetu
Me mirë s'ka ku shkon
Ti je ba vetëm për mu
Tjetër s’meriton

Xhelozoj kur s’je me mu, xhelozoj
Ah ta dish se sa të du
Ma mirë nuk kallzoj

Ngrejm dolli, ngrejm dolli
Gëzuar zemër ty
Me shoqni, me shoqni
Gëzojm për këtë dashni

Iku shkoj dhe ky vit
Ishallah po plakem bashkë
Edhe natën ma bon ditë
Mu ke bo si vena në gjak

Me ty jetëm me jetu
Më mirë s'ka ku shkon
Ti je ba vetëm për mu
Tjetër s’meriton

Xhelozoj kur s’je me mu, xhelozoj
Ah ta dish se sa të du
Ma mirë nuk kallzoj

Ngrejm dolli, ngrejm dolli
Gëzuar zemër ty
Me shoqni, me shoqni
Gëzojm për këtë dashni

Iku shkoj dhe ky vit
Ishallah po plakem bashkë
Edhe natën ma bon ditë
Mu ke bo si vena në gjak


Ky tekst u dërgua nga ColemiarAnxhela Peristeri & Yll Demaj
Publikimi: 26/11/2021
Muzika: Sardi Mneri
Teksti: Gezim Mneri & Deyzoh (Ronaldo Shtylla)
Orkestrimi: Sardi Mneri & Deyzoh (Ronaldo Shtylla)
Mix/Master: Monkey Music
Sax: Klidi Loca
Violin: Mariglen CelaAnxhela Peristeri & Ylli Demaj - Potpuri (Gezuar 2022)
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Potpuri (Gezuar 2022)".
3. Video është e këngës "Potpuri (Gezuar 2022)", por nuk këndohet nga Anxhela Peristeri & Ylli Demaj.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Anxhela Peristeri:


Komente 0