Më mbaj mend (për 1 muaj)

Anxhela Peristeri & Vedat Ademi - 1960 Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Ishim njëherë, ne dy të dehur rrugëve.
Jemi tani, dy të huaj, e s'di pse...

E sa herë kam dalë nga vetja
Prapë njësoj...Kërkoj nga ti,
frymë të mbijetoj.

E di se sa pak nga vetja të kam dhënë,
Por mos më harro ti... se nuk të harroj.

Buzët kush t'i puth, o shpirt,
Kërkon zemrën të m'a ndalë.
Puthjen jo mos e dhuro,
Aty ku ka veç fjalë.

Buzët nuk m'i puthe
Natën kur shpirtin vramë.
Me tjetër po kërkon
Dashnin' që n'mes e lamë?

A e mban mend,
Si u pamë të fundit herë?
Sytë me dashni',
Sot kërkon ti, tek të tjerë.

ANXHELA:
E sa herë kam dalë nga vetja
Prapë njësoj...Kërkoj nga ti,
frymë të mbijetoj.

E di se sa pak nga vetja të kam dhënë,
Por mos më harro ti...se nuk të harroj.

Buzët kush t'i puth, o shpirt,
Kërkon zemrën të m'a ndalë.
Puthjen jo mos e dhuro,
Aty ku ka veç fjalë.

Buzët nuk m'i puthe
Natën kur shpirtin vramë.
Me tjetër po kërkon
Dashnin' që n'mes e lamë?

Këtë natë po lutem dhe pak.
Për ty, po lutem dhe pak.
Buzët kush t'i puth...?
Buzët kush ti puth...?

Buzët kush t'i puth, o shpirt,
Kërkon zemrën të m'a ndalë.
Puthjen jo mos e dhuro,
Aty ku ka veç fjalë.

Buzët nuk m'i puthe
Natën kur shpirtin vramë.
Me tjetër po kërkon
Dashnin' që n'mes e lamë?
Anxhela Peristeri & Vedat Ademi
Renditja: Top 200
Publikimi: 01/12/2023
Muzika: Kledi Bahiti
Teksti: Elios Shuli
Video Produksioni: MAX Production
Produksioni: Kledi Bahiti
Editing & Color Grading: Sami Leka
Image Director & Styled: Niko Komani
M.U.A: Henri Gjata
Hair: Sezer HairstyleAnxhela Peristeri & Vedat Ademi - 1960
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "1960".
3. Video është e këngës "1960", por nuk këndohet nga Anxhela Peristeri & Vedat Ademi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Anxhela Peristeri:


Komente 0