TEKSTESHQIP

Anxhelina & Flori
Anash & Doja
Lyrics

ANASH

Anxhelina:
E braktisem dashurine
Qe patem pa mbarim
Ndoshta qe te dy menduam
Pak per ne
Dhe e lam te ikte
Te na ikte pa drejtim
Se diku tjeter do ta gjenim ne

Flori:
Ne te dy ishim ata
Qe jeten nuk ia dham askujt
Ne te dy e meritonim vet
Nuk e di a vlen
Njesoj edhe per ty kjo qe ndjej une
Pergjigjen nuk e gjej

Refreni:
A m'ke menu
A m'ke harru
A m'ke lon anash vetem mu
A t'ndodh dhe ty
Si mu naj here
Me pi naj got
E mos me majt dot
A m'ke menu
A m'ke harru
A m'ke lon anash vetem mu
S'di kush nga ne
Te dy ka dasht
T'mos jemi bashk
T'mos jemi bashk

Anxhelina:
E rikthej memorien time
Une ne ç'do moment
Dhe e ndjej
Sikur po me ndodh tani
E shoh veten time
Per ty sa shume paskam ndjer
Te shoh ty
Si me doje ti

Flori:
Ne te dy ishim ata
Qe jeten nuk ia dham askujt
Ne te dy e meritonim vet
Nuk e di a vlen
Njesoj edhe per ty kjo qe ndjej une
Pergjigjen nuk e gjej

Refreni:
A m'ke menu
A m'ke harru
A m'ke lon anash vetem mu
A t'ndodh dhe ty
Si mu naj here
Me pi naj got
E mos me majt dot
A m'ke menu
A m'ke harru
A m'ke lon anash vetem mu
S'di kush nga ne
Te dy ka dasht
T'mos jemi bashk
T'mos jemi bashk

S'ki me ik
S'ki me ik
Kurr nga menimet e mija
Edhe nga ajo dashnia
Qe kena jetu bashk

DOJA

Ti je gjithçka une doja
Ti je gjithçka une doja
Se ti je gjithçka une doja

Anxhelina:
N'rrugen pa drejtim
M'ke lon
Jeten tende po vazhdon
E ti pa e menu
Nga vetja me ke largu
Dhe une vazhdoj pyes
Dhe une vazhdoj te pyes
A do dalim neser
Si ne nje kohe tjeter
Mbremjet dhe mengjeset
S'do ishin si sot
Po t'kem afer neser
Do ma shtoje jeten
Pika ime e dobet
Pika ime e fort

Ti je gjithçka une doja
Ti je gjithçka une doja
Se ti je gjithçka une doja

Flori:
Nuk di sesi ke imagjinu
Me pa veten pa mu
Me pa veten pa mu
Krahet e dashnis kur m'i ke shkul
Se mendove dy here
Si kam me u rrezu
S'paskam qen ne vena
Sikur vet m'ke thon
S'paskam qen dashnia
Qe kudo ty te rrethon
S'paskam qen une brenda
Brenda trupit tend
As ne cep te zemres
Nuk me gjete vend

Ti je gjithçka une doja
Ti je gjithçka une doja
Se ti je gjithçka une doja

Flori:
Po t'kem afer neser
Si ne nje kohe tjeter
Mbremjet dhe mengjeset
S'do ishin si sot
Po t'kem afer neser
Do ma shtoje jeten
Pika ime e dobet
Pika ime e fort

Ti je gjithçka une doja
Ti je gjithçka une doja
Se ti je gjithçka une doja

DËRGOI: