Më mbaj mend (për 1 muaj)

Ardit Gjebrea - Kur Te Jesh Merzitur Shume Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  138

Ketu s' do te jem, do jem larguar;
Ne toke i tretur si te tjeret,
Ne kafenene e preferuar
Nuk do me shohin kamarieret.

Dhe neper rruget ku kam ecur,
S'do ndjhet kolla ime e thate,
Dhe kur ne xham te fryje ere,
Do qash me eren dale ngadale.
Mbi varrin tim do te rrije i heshtur
Nje qiparis si murg i ngrate.

REF.:
Po kur te jesh merzitur shume.
Ne raft te librave kerkome,
Atje i fshehur do te jem une,
Ne ndonje fjale a ndonje shkronje

Mjafton qe librin pak ta heqesh
Dhe une do zbres, do vij pas teje;
Ti si dikur me mall do qeshesh,
Si nje blerim pas nje rrekeje.
Dhe une do zbres do vij pas teje do vij

Ketu s' do te jem, do jem larguar;
Ne toke i tretur si te tjeret,
Ne kafenene e preferuar
Nuk do me shohin kamarieret.

Ti do trishtohesh atehere,
Se s'do me kesh ne dhome te gjalle,
Dhe, kur ne xham do fryje ere,
Do qash me eren dalengadale.

REF.:
Po kur te jesh merzitur shume.
Ne raft te librave kerkome,
Atje i fshehur do te jem une,
Ne ndonje fjale a ndonje shkronje


Ky tekst u dërgua nga  Kaltrina


Akordet:

Am
Ketu sdo jem do jem larguar
E
Ne toke I tretur si te tjeret
E7
Ne kafenene e preferuar
Am
Nuk do me shohin kamarieret

A
Dhe neper udhet ku kam ecur
A7 Dm/F Dm
Sdo ndihet kolla ime e thate
E7
Mbi varrin tim do te rrije I heshtur
Am
Nje qipariz si murg I ngrate

A
Ti do trishtohesh atehere
A7 Dm/F Dm
Se sdo me kesh ne dhome te gjalle
E7
Dhe kur ne xham te fryje ere
Am
Do qash me eren dalengadale


(refreni)
E7
Por kur te jesh merzitur shume
Dm Am
Ne raft te librave kerkome
Am/G C Dm
Aty do jem I fshehur une
G7 C
Ne ndonje fjale a ndonje shkronje

E7
Mjafton qe librin pak ta heqesh
Dm Am
Dhe un do te zbres do tvi prane teje
Am/G C Dm
Ti si dikur me mall do qeshesh
G7 C
Si nje blerim pas nje rekeje.

E7
Por une do zbres

Do vij pas teje
Am
Do vij....

Strofa :

e|-0-1-0-0---------------------------------------------------------------------------|
B|-------1--1-0---1-1--1-3-1-1-1--1-3-0--0-1-0-0--0-1-0-3-0--0-0---0-0--0---1--------|
G|-------2------2-2----------2--------1--------1--------1--------2-1------2-2---2-2-2|
D|-----------------------------------------------------------------------------------|
A|-------0--------0----------0----------------------------------------------0--------|
E|------------------------------------0--------0--------0----------0-----------------|


e|-------------------------------------1----------1-0----------------0--------------------0--------|
B|-2-2-2-2-2-2---2-2-----------------3---3---3----3---3-3-0-0-1-3--3---3-3-3--0-1-------1---1---1--|
G|-2-2-2-2-0-0-------2-2-0-0---0---2-------2------2-1-----------1--------1--------2---2-------2---2|
D|---------------------------3---3-------------0------------------------------------2--------------|
A|-0-----------0------------------------------------------------------------------0----------------|
E|--------------------------------------------------0-----------0--------0-------------------------|


Refreni :

e|---------------------------------0-1-----------------------0-----0-0---1-1------0-1-----1-1-3-0-0-|
B|-------3--3-3--0-0-1-3--3-3--3-3-----3-0-3-1-----1-------------1---1-3---3--3-3-----0---0-0---1-1-|
G|----------1-1-----------1-1--------------------2-----0-0-0---0------------------------0-----------|
D|-2-2-2-----------------------------0---------2-------------------------0--------------------------|
A|-------------------------------------------0---------------3-----3----------------------------3---|
E|-------0-------------0-----------------------------3------------------------------3---------------|


e|--------------------------------0-1-----------------------0-----0-0---1-1------0-1-----1-1-3-0-0-|
B|-------3-0-0--0-0-1-3--3-3--3-3-----3-0-3-1-----1-------------1---1-3---3--3-3-----0---0-0---1-1-|
G|-----------1-----------1-1--------------------2-----0-0-0---0------------------------0-----------|
D|-2-2-2----------------------------0---------2-------------------------0--------------------------|
A|------------------------------------------0---------------3-----3----------------------------3---|
E|---------0----------0-----------------------------3------------------------------3---------------|


e|-0-0-0---0-0-------------------------------|
B|-1-1-1-3-3-3--0-0-1-3-0--0h1---------------|
G|-0-0-0---1-1-----------------2-------------|
D|-------------------------------------------|
A|-----------------------------0-------------|
E|-------0------------0----------------------|Ardit Gjebrea
Renditja: Top 200
Publikimi: 01/12/2004
Muzika: Ardit Gjebrea
Teksti: Dritero Agolli
Orkestrimi: Gazebo


Ardit Gjebrea - Kur Te Jesh Merzitur Shume
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Kur Te Jesh Merzitur Shume".
3. Video është e këngës "Kur Te Jesh Merzitur Shume", por nuk këndohet nga Ardit Gjebrea.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Kartolina (2)

10
21

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORYMë Shumë Këngë Nga Ardit Gjebrea:


Komente 1