Më mbaj mend (për 1 muaj)


Ardit Gjebrea - Jo Me
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Jo Me".
3. Video është e këngës "Jo Me", por nuk këndohet nga Ardit Gjebrea.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Ardit Gjebrea - Jo Me  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  16

Muzika:

Ardit Gjebrea

Teksti:

Timo Flloko

Këngë e albumit:

"Ja Ku Jam"

Komente

Asnjë Koment

01/12/2004

2004-11-30T23:00:00+00:00S'di ku je
ne heshtje ankthi-hije syte i fsheh, me pergjon
kam frike mos them ne enderr, emrin tend
dhe pritja kohen zgjat, me deshperon
nje nate kur mbes pa ty, une shkalloj

Pse me the: "S'jetoj une dot pa ty shpirti im"
une e di, cdo cast i lumtur vdes, dite per dite
zhgenjim, pafund zhgenjim qe mallin tret
me kote hena e zbehte pret

Te desha pa kufi si asnje tjeter
ty djalli te rrembeu nga krahet e mi?!...
kur u nise, me le prekjen
hijen tende edhe vdekjen
me prangose ti ne vetmi!

Dhe dehja mori fund, trishtimi mbeti
nuk pres asgje tani dhe as nga ty!...
edhe qiellin edhe detin
edhe yjet, universin
ti dhurova, krijese pa shpirt!

I harrove te gjitha
ti le zbrazeti
nuk pendohem, jetova
por s'kthehem
Harrove gjithcka
le zbrazeti
jetova per ty
nuk kthehem

Muzika: Ardit Gjebrea
Teksti: Timo Flloko

Ky tekst u dërgua nga  Eliosshuli
Më Shumë Këngë Nga Ardit Gjebrea:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë