Më mbaj mend (për 1 muaj)

Ardit Gjebrea - Hapat E Fundit Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  16

(Ze ne sfond)

ti ike ike larg
me naten ti ike
mbi dallge po binin gjethe te verdha

ti ike ike larg
mbi shpinen time si thike binin takat
dhe trupi u derdh u derdh ne hekur
vetem ca pikla mbi buze kishin mbetur

E mori nata, e mori nata pertej humnera
mbi te po binin shirat e vjeshtes gjethet e verdha

dhe hena hena pike rena
mbeti pa goje, memece si (ndarje??)
dora doren e kerkon
buza pa buzen (muran??) qe vetmon

e mori nata por jo harrimi pertej humnera
vjen dit'e emrit emrin a saja e mori era
e peshperit emrin e saj pa fund

Hapat e fundit
te fundit puthje
ka disa pluse
disa minuse

Puse mbi krye
nen kembe puse
ka disa pluse
disa minuse

(ze ne sfond)
***************
Ti ike me naten
dhe binin gjethet'e verdha
**************************

Dhe ike ike ike larg
mbi shpinen time si thike binin takat
dhe trupi u derdh u derdh ne hekur
vetem ca pikla mbi buze kishin mbetur

E mori nata, e mori nata
pertej humnera
mbi te po binin shirat e vjeshtes
gjethet e verdha
gjethet e verdha binin mbi te

Hapat e fundit
te fundit puthje
ka disa pluse
disa minuse

Puse mbi krye
nen kembe puse
ka disa pluse
disa minuse

Hapat e fundit
te fundit puthje
ka disa pluse
disa minuse

Puse mbi krye
nen kembe puse
ka disa pluse
disa minuse ka


Ky tekst u dërgua nga FirstSamuraiArdit Gjebrea
Publikimi: 01/12/2004
Muzika: Ardit Gjebrea
Teksti: Xhevahir Spahiu
Orkestrimi: Gazebo


Ardit Gjebrea - Hapat E Fundit
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Hapat E Fundit".
3. Video është e këngës "Hapat E Fundit", por nuk këndohet nga Ardit Gjebrea.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Ardit Gjebrea:


Komente 0