Më mbaj mend (për 1 muaj)

Artiola Toska - Ah Moj Nane Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  17

Dasmën sa me qejf e prite
Ç'të kom bo moj nanë
Gocën që me shpirt e rrite
Don me e përzanë

Ku lind dilli, ku del hona
Nuk gjen dashuni
Si dashnia që ka nana
Kur rrit një fëmij

Moj nan, oh medet
Ti mos qaj, s'ka lezet
Se më shef bota
E më merr haset

Oh moj nanë, vaj medet
Ti mos qaj, s'ka lezet
Se më shef bota
E më merr haset

Ç'po të dilka nji pikë loti
Nga ato sytë e tuj
Po t'më kishe dash kaq fort ti
S'më kishe martu

Po ani se më martove
Në der' tjetër shkoj
Dashunin' që ma dhurove
Kurr' s'do ta harroj

Moj nanë, oh medet
Ti mos qaj, s'ka lezet
Se më shef bota
E më merr haset

Oh moj nanë, vaj medet
Ti mos qaj, s'ka lezet
Se më shef bota
E më merr hasetNuk kemi video për këtë këngë.
Artiola Toska - Ah Moj Nane
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Ah Moj Nane".
3. Video është e këngës "Ah Moj Nane", por nuk këndohet nga Artiola Toska.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Artiola Toska:


Komente 1