Më mbaj mend (për 1 muaj)

Aurel Thellimi & Mario Bregu - Shok E Vella Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Kam shume miq e shok
Me ty qaj hallet
Ah te t’kisha prane
Te tunden malet
Eh cfare jete i thone kesaj
Kur ste kam prane
Vitet na ndane
Te lash prane nene e babane
Te harronim fukarrane
shpirtin une tek ju e kam
Ref”
Sa te kam pritur te me shikoje
Sa jam rritur
E tash me veten je cuditur
Hajde
Dhe une kam pritur
Te te shikoja sa je rritur
Sot dasmen tende do ta djeg o vlla

Afer sot te kam dhe buza m’thahet
Gjaku sbehet uje e koha sndalet
Eh cfare jete i thone kesaj
Kur ste kam prane!
Vitet na ndane
Te lash prane nene e babane
Te harronim fukarrane
Zemren ne në mes e ndame.
Aurel Thellimi & Mario Bregu
Publikimi: 19/06/2021
Muzika: Mario Bregu
Teksti: Aurel Thellimi
Video Produksioni: Chill Pro
Produksioni: Mario Bregu
Teksti: Aurel Thellimi
Sax: Vis Shkodrani
Kitare: Besmir ShaniAurel Thellimi & Mario Bregu - Shok E Vella
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Shok E Vella".
3. Video është e këngës "Shok E Vella", por nuk këndohet nga Aurel Thellimi & Mario Bregu.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Aurel Thellimi:


Komente 0