TEKSTESHQIP

Aurel Thellimi & Mario Bregu
Shok E Vella
Lyrics

Kam shume miq e shok
Me ty qaj hallet
Ah te t’kisha prane
Te tunden malet
Eh cfare jete i thone kesaj
Kur ste kam prane
Vitet na ndane
Te lash prane nene e babane
Te harronim fukarrane
shpirtin une tek ju e kam
Ref”
Sa te kam pritur te me shikoje
Sa jam rritur
E tash me veten je cuditur
Hajde
Dhe une kam pritur
Te te shikoja sa je rritur
Sot dasmen tende do ta djeg o vlla

Afer sot te kam dhe buza m’thahet
Gjaku sbehet uje e koha sndalet
Eh cfare jete i thone kesaj
Kur ste kam prane!
Vitet na ndane
Te lash prane nene e babane
Te harronim fukarrane
Zemren ne në mes e ndame.
INFO
Për një aspekt artistik të shtuar, ky materiali muzikor është përcjellë tek audienca i ilustruar nga sfera vizuale edhe me videoklip muzikor, i cili u përgatit nga Chill Pro. Videoklipi u publikua më 19 Qershor 2021. Kompozimi dhe produksioni audio u krijua nga Mario Bregu, teksa për këtë këngë kanë punuar bashkarisht tekstin Aurel Thellimi & Aurel Thellimi.