Më mbaj mend (për 1 muaj)

Aurela Gaçe & Aleksandër Gjoka - Jetojme Te Njejten Kohe Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  12

(Aurela)
E ja nis e lind nje dite e re
Por shtrati yne e kafja s'ka ndryshuar
Nje femije qe qesh ka ardhe ne jete
Lotet nje tjeter zemer kane pushtuar

(Aleksandri)
Cdo mengjes si i hutuar
Shume i dehur nga mesnata
coroditur neper endrra
Ne nje stine
Nje stine te tjetersuar
Po leme mbrapa
Ti me zgjon se iku nata
Pershperit prane zemres sime
Ti me shuaj

(refren ne duet)
Me shuaj etjen shkretetire
Zbrazeti e hapesire
Qe perdite nga pak e vuajme
Vetem ti po pret
Qe te me japesh si perhere
Ajo gje ne shpirt me merr
Si te çmendur prane na sjell
Dhe jetojme te njejten kohe
Te njejten ndjenje
Te njejten ndjenje qe s'hesht
---------

(Aleksandri)
Dhe ja nis nje tjeter dite e re
Shoh syte e tu, veshtrimin e friesuan
Nje femije qe qesh ka ardh ne jete
Lotet nje tjeter zemer kane pushtuar

(Aurela)
Cdo mengjes si e hutuar
Shume e dehur nga mesnata
coroditur neper endrra
Ne nje stine
Nje stine te tjetersuar
Po leme mbrapa
Ti me zgjon se iku nata
Pershperit prane zemres sime
Ti me shuaj

(Refreni ne duet)

Shuaj etjen shkretetire
Shuaj etjen shkretetire
Zbrazeti hapesire
Ne, ne jetojme
Shuaj etjen shkretetire
Zbrazeti hapesireNuk kemi video për këtë këngë.
Aurela Gaçe & Aleksandër Gjoka - Jetojme Te Njejten Kohe
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Jetojme Te Njejten Kohe".
3. Video është e këngës "Jetojme Te Njejten Kohe", por nuk këndohet nga Aurela Gaçe & Aleksandër Gjoka.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Aurela Gaçe:


Komente 0