Më mbaj mend (për 1 muaj)

Aurela Gaçe - Hape Veten Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  86Hape veten ti,
dhe dashuro jetën
vijmë në këtë botë vetëm
hape vetën ti

kur humb një dashuri,
nuk kthehet përsëri...

Ti nuk më sheh,
s’di a më njeh,
tek unë vetëm, dyshon
një hije të mbulon

pse nuk e di
inat ke në sy
më tremb kjo xhelozi
kam ankth dhe drithëri

Ti fantazon s’e kupton
nuk e ndjen,
sa herë më therr.

Zemër, unë nuk kam faj se kam mall
jam e gjallë
ooh prandaj të fal
e fundit fjalë

Hape veten ti shpirtin pa kufij
thellë teje, dhe dashuro jetën
vijmë në këtë botë vetëm
hape veten ti
gjer ne marrëzi
të dua
ktë mall që djeg në gji
nje det nuk mund ta pij
perendi ne ke
ëndrrat pse i le
të treten
pusho në krah tani
harrove veten ti
dhe trokit në derë
eja dhe më merr me vete
nje ditë dashuri
vec kohen do ta ngrij…

Ndjej, ti më ndjen
jo, s’më gënje-en
nuk ka mister në sy
jam unë kjo natë dhe ti,
qaj si fëmijë
lutem për ty
u ftoh kjo dashuri
nuk ka më ngrohtësi
është iluzion ti kujton se mbaron,
një herë, përherë
se more dal nga dal
dhe s’ke mall si për djall
pa një ‘më fal’
e fundit fjalë

Refreni

Hape veten ti shpirtin pa kufij
thell teje, dhe dashuro jetën
vijm në këtë botë vetëm
hape veten ti
gjer ne marrëzi
të dua
kte mall që djeg në gji
një det nuk mund ta pij
perendi ne ke
ëndrrat pse i le të treten
pusho ne krah tani
harrove veten ti
dhe trokit ne derë
eja dhe më merr, me vete
nje dite dashuri
vec kohen do ta ngrij

hape veten hape ti(2x)
hape shpirtin pa kufij(2x)
dashuroje jetën ti(2x)
dashuro ne marrëzi(2x)
hape vetën hape ti ooh-ooh ooh-ooh
hape shpirtin pa kufji
nje dy tre kater
dashuroje jetën ti
dashuro ne marrezi,
dashuro ne marrezi..

Hape vetën ti shpirtin pa kufij
thell teje, dhe dashuro jetën
vijmë në këtë botë vetëm
hape veten ti
gjer ne marrëzi
të dua
ktë mall që djeg në gji
një det nuk mund ta pij
perendi ne ke,
ëndrrat pse i le te treten
pusho ne krah tani
harrove veten ti
dhe trokit ne derë
eja dhe më merr me vete
atehere këtë dashuri
vec kohen do ta ndiej…

Hape vetën, hape ti…


Ky tekst u dërgua nga Sara   EliosshuliAurela Gaçe
Publikimi: 23/11/2007
Festivali: Kënga Magjike 2007
Muzika: Flori Mumajesi
Teksti: Timo Flloko
Orkestrimi: Darko Dimitrov


Aurela Gaçe - Hape Veten
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Hape Veten".
3. Video është e këngës "Hape Veten", por nuk këndohet nga Aurela Gaçe.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Aurela Gaçe:


Komente 2