TEKSTESHQIP

Aurela Gaçe
Jetoj
Lyrics

Dua te me duash
Dua te mos vuash
Nje refren i humbur
Qe mes njerezve e kerkoj
Beso e mos beso
Me gjysmen e vetvetes
Na shkoi jetaÂ… mmm

Dhe therras e heshtur
Mbaj nje fryme te mekur
E s'kam nje floke te prekur
S'kam nje dore qe ta shtrengoj
Te rrosh a te mos rrosh
Te kjo dileme e vjeter
Nisi jeta... mmm

(refren)
E sa kam deshire te pres
Kur ke se ke te presesh
Ke nje enderr ke nje shprese
... ke nje shprese

E dua te pres dike te vij
Me dere pa trokitur
Te mos mbetet asnjeri
... mos mbetet asnjeri

Ti eja nje mik te me trokas
Te trembi heshtjen time
Vetem s'dua t'a humbas
Vetem s'dua t'a humbas

E dua nje dore qe ta shtrengoj
Ta mbaj ne doren time
Dhe te them se po jetoj

(perseritet nga fillimi)

DËRGOI:
INFO
Vija melodike dhe orkestrimi ka punuar si autor Adrian Hila, teksa këngës i janë përshtatur vargjet nga Jorgo Papingji.