TEKSTESHQIP

Aurela Gaçe
Unike
Lyrics

PYES VETEN, PYES VETEN

KUSH JE TI?

JAM PERFEKT? S'JAM PERFEKT?

TE PRANOJ KËSHTU SIÇ JE TI

NË PAQE ME VETEN,
NUK ËSHTÊ E LEHTË E TILLĒ TĒ MBETESH

HERĒ E LODHUR HERĒ E BUKUR, E PËRSOSUR,PLOT DIFEKTE,
KJO JE TI

A KA MILIMETËR, QË TY NUK T'A DUA?
E PËRSËRIS,E THEM OA FUND
E KUSH DO TË DOJË MË SHUMË SE UNË?

JE, TI
SI TY JO NJË TJETËR NUK KA
TI JE, TI JE
AJO QË TË TJERËT NUK JANË

UNIKE,UNIKE U LINDE,
U RRITE
SE SHENJAT E GISHTIT NUK NGJAJNË
FYTYRËN KE TËNDEN
ASHTU EDHE TRUPIN
MË T'BUKUR SE TY NUK KA

UNIKE, U LINDE
TREGOJA VETES, KJO JE TI
JAM E BUKUR
JE E BUKUR
DHE ME VETEN PËRSËRITE
KJO JE TI

E DI, NDIHESH VETËM!
KA DITË EDHE UNË
POR, TREGOJA VETES ÇDO DITË E MË SHUMË
SE TI JE TI
E UNE, JAM UNË

A JAM PERFEKTE?
KUSH ËSHTË, A MË THUA?
NDAJ TREGOJA VETES
ÇDO DITË E MË SHUMË
SE TI JE UNIKE
ASHTU EDHE UNË

A KA MILIMETËR QË TY NUK T'A DUA
E PËRSËRIS, E THEM PAFUND
E KUSH DO TË DOJË MË SHUMË SE UNË?
INFO
Për një aspekt artistik të shtuar, projekti muzikor është lansuar tek fansat i plotësuar në prizmin vizual me klip muzikor, video produksioni i të cilit është punuar nga Frame Company Albania. Ky videoklip u publikua me datë 9 Shkurt 2023. Autor i melodisë dhe autor i orkestrimit është Enis Mullaj, teksa këngës i janë përshtatur vargjet nga Eriona Rushiti & Aurela Gaçe.