TEKSTESHQIP

Aurela Gaçe & Aleksandër Gjoka
Jo Tani
Lyrics

Zgjata une doren te prekja ty
Shikimi zbehur qe mbulon syte
Mbi trup te lagur dora m'u ngri
Mbi sy te mbyllur loti u shkri

(refren)
Jo tani jo, zot jo tani
Shpirtin tim jo mos me merr ti
Ne gjume me klithma jo
Theras per ty

Jo tani jo, jo tani jo.
oh jo jo mos ik!

Dikur ti qeshje me lotet e mi
Kur supet kthenin qaje edhe ti
Aromen tende e perseris shpirt
Dhe si i cmendur cirrem pa ty

(refren)
Jo tani jo, zot jo tani
Shpirtin tim jo mos me merr ti
Ne gjume me klithma jo
Theras per ty
INFO
Këngën e kompozoi Valentin Markvukaj, ndërsa tekstin e krijuan Edea Demaliaj & Rudina Demaliaj.