Më mbaj mend (për 1 muaj)


Bajram Dobra & Luli (Lulzim Sadiku) - Kenga E Kosoves

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Kenga E Kosoves".
3. Video është e këngës "Kenga E Kosoves", por nuk këndohet nga Bajram Dobra & Luli (Lulzim Sadiku).
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Bajram Dobra & Luli (Lulzim Sadiku) - Kenga E Kosoves  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  25

Komente

Asnjë Koment

Më Shumë Nga

Luli (Lulzim Sadiku)

17/10/2012

2012-10-17T00:26:39+00:00Erdha nga Tirana i rrash prej Tetovës,
nga Shkupi e kam këngën e Kosovës,
s'bashku me Prizrenin vjen edhe Ulqini,
hajdeni o vëllezër po na thërret bashkimi.

Medvegja ma dha nnja bekim prej sodit,
me flamur u nis Krujë e Kastriotit,
Presheva këndon se një gjak e kem,
amanet e kem prej bacës Adem.

T'gjithë se bashku me një sofër t'veshur kuq e zi,
këndohet kënga e Kosovës për një Shqipëri,
se kam gjakun lakmitar, m'ka msu Arberia,
bota nuk më duhet përveç trojet t'mia,
bota nuk më duhet përveç trojet t'mia.

Thërret lokja e Kosovës gjakun s'mund ta fali,
armiku s'bëhët mik, mua m'u vra djali,
mos më thoni sot, që kemi pavarësinë,
pa u kanë Molla e Kuqe bashkë me Camerinë.

Mitrovicë me permbys murin me trimëri,
katër trima me flamur kuq e zi,
më thirrë Elbasanin s'guxoj më u korritë,
Prishtinë e Malësi s'bashku jemi rritë.

T'gjithë se bashku me një sofër t'veshur kuq e zi,
këndohet kënga e Kosovës për një Shqipëri,
se kam gjakun lakmitar, m'ka msu Arberia ,
bota nuk më duhet përveç trojet t'mia.

T'gjithë se bashku me një sofër t'veshur kuq e zi,
këndohet kënga e Kosovës për një Shqipëri,
se kam gjakun lakmitar,m'ka msu Arberia,
bota nuk më duhet përveç trojet t'mia,
bota nuk më duhet përveç trojet t'mia.


Ky tekst u dërgua nga ALBIKujtim
Më Shumë Këngë Nga Bajram Dobra:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet