TEKSTESHQIP

Big Mama
Ku Rafsha Mos U Vrafsha
Lyrics

A i bie a si bie
Taj me mu xhi kije?
Me paret e moja xhalo un xhi du i blie (3x)

A tkam than a stkam than
Rrafsh e kam dynjan
Sikur heret sikur vone
Njesoj jam gjithmon
Njesoj jam ne mbremje
Njesoj jam ne mengjes
Nese don mos hajde se as un ste pres!

REF:
Ndac me pare ndac pa pare
Vetes i boj çare
E ku rafsha mos u vrafsha
Syt kurr mos ti pafsha (2x)

Ne fillim te duket
Se mundesh me lujt
Ne fund zemren tende
Ke me bo me vujt

Nese se kam mir
Se kam edhe keq
Nese nuk jam engjull
Nuk jam edhe dreq

A i bie a si bie
Taj me mu xhi kije?
Me paret e moja xhalo un xhi du i blie (2x)

REF:
Ehh ndac me pare ndac pa pare
Vetes i boj çare
E ku rafsha mos u vrafsha
Syt kurr mos ti pafsha (4x)

A i bie a si bie
Taj me mu xhi kije?
Me paret e moja xhalo un xhi du i blie (5x)

DËRGOI:
INFO
Nuk është i një rëndësie dytësore fakti që materiali muzikor është prezantuar tek audienca nga sfera vizuale me klip muzikor, i cili është krijuar nga Tomato. Ky videoklip u publikua më 17 Shkurt 2009. Kompozimin dhe orkestrimin e mori përsipër Ocko Vasilkovski, teksa kënga vjen me tekst të shkruar nga Avni Qahili.