A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Official Video

Video Link

Top 200

Blasta - Lema  (Feat. Adelina Berisha)


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  21

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

11/08/2018

2018-08-11T16:00:02

Featuring

Adelina Berisha

Music & Lyrics:

Filloreta Raçi (Fifi)

Music & Lyrics:

Blasta

Video Production:

MAX Production

Production:

Apollo


K'saj here po du me ta than direkt
duhna mu bo i sinqert
mos e merr per dobesi se me ty un' jom i qelt,
kur po bojna muhabete goja mjalte po t'qet
krejt per mu lej
zemren ta mora, zemer mos prit ma qe ta kthej
n'taka t'nalta taka taka shihum masanej
cka po shkelqen mrena teje vec une e vrej

Adelina:
imagjinoj, te t'kem
kurre nuk lejoj, te t'lej
ty te premtoj se e ndjej
kom me t'fal cka dush
zemren jepma jepma

Ref.:
N'zemren tem ti ke hi s'mun e ndrron kerkush
munohen sa dush na-na
emrin tem sikur ti s'e ka thirr kerkush
munohen sa dush na-na
o o o o o o o eren tonde lema lema
o o o o o o o n'trupin tem ti lema lema...2X

Blasta:
Gabimet falen po te na s'po ndodhin
une ta gjejj nese e hup kontrollin
s'po xhelozoj mos ma luj rolin
nuk jom prej atyne qe ti nuk jau kthen kur t'folin
Blasta, spel mah name se s'kane qef ata
pak ju djeg amo le t'ju djeg ha-ha
se kena dashni na e tjerat mas paku
si n'Lindje t'Mesme s'po na han Iraku

Ref.:
N'zemren tem ti ke hi s'mun e ndrron kerkush
munohen sa dush na-na
emrin tem sikur ti s'e ka thirr kerkush
munohen sa dush na-na
o o o o o o o eren tane lema lema
o o o o o o o n'trupin tem ti lema lema


Lyrics submited by K
more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019