Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Official Video

Blerina Braka - Kuq E Zi Këndoj  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  22

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

07/10/2016

2016-10-07T19:14:24

Muzika:

Gramoz Kozeli

Teksti:

Anxhela Peristeri

Teksti:

Aurel Thellimi

Teksti:

Blerina Braka

Orkestrimi:

De Vox
Një shqiponjë e lirë flut'ron
çdo shqiptar në botë po knon
dhe nga qielli zbret një dron
në gjithë shtetet po festojmë

Në Greqi dhe Itali
kanë shumë mall për ty
dhe të gjithë një zëri thojnë:
"S'ka si ti Shqipëria jonë!"

REF. 2x:
Ngado që shkoj
Shqipërine nuk e harroj, jo
ngado që shkoj
Shqipërine nuk e harroj
se jam shqiptare
kuq e zi këndoj

Kanada dhe Australi
bashkë me shok't e mi
e ngrejmë për ty një dolli
moj e bukur Shqipëri

Në Angli dhe Amerikë
natën e bëjme ditë
motra, vllezër kosovarë
O sa mirë me kon shqiptarë!

REF. 2x:
Ngado që shkoj
Shqipërine nuk e harroj, jo
ngado që shkoj
Shqipërine nuk e harroj
se jam shqiptare
kuq e zi këndoj

REF. 2x:
Ngado që shkoj
Shqipërine nuk e harroj, jo
ngado që shkoj
Shqipërine nuk e harroj
se jam shqiptare
kuq e zi këndoj

Se jam shqiptare
Kuq e zi këndoj!

Kartolina (1)

2019-11-24 10:02:54
Një shiponjë e lirë flutr'on
Çdo shqiptar në botë po knon
Dhe nga qielli zbret një dron
Në gjithë shtetet po festojmë

Krijo Një Kartolinë

STORYMë Shumë Këngë Nga Blerina Braka:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet