Më mbaj mend (për 1 muaj)


Blertina Shabani - 1000 Pranvera

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "1000 Pranvera".
3. Video është e këngës "1000 Pranvera", por nuk këndohet nga Blertina Shabani.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Blertina Shabani - 1000 Pranvera  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  8

Muzika:

Armend Rexhepagiqi

Teksti:

Aida Baraku

Orkestrimi:

Darko Dimitrov

Këngë e albumit:

"Ohh, Sa Vere E Nxeht (Top Hite Albatrade)"

Pjesëmarrëse në

VFM 2010

Pjesëmarrëse në

Top Fest 6

Komente

Asnjë Koment

10/05/2009

2009-05-09T23:00:00+00:00Si rrugicat bregdetare bukur nuk ka
sikur miku erdh korriku dorë per dore na pa
ështe Dhermija e Ulqini s`ka rendesi
kur takohen e dorezohen dy shpirta te ri.
Puthja e pare e imja u be e tija
e blerte sikur pranvere
e dyta shkoi zjarr e diell si vere.

REF:
1000 pranvera e vera e vera e vera ja fala (2X)
Por cdo moment ne kete jete shkrihet sikur bora e majit
shpejte sa shpejte..
1000 pranvera e vera e vera e vera ja fala (4X)

Ne rrugicat bregdetare gushti vajtojë
egoiste eshte vera shkoi e udhetoi
E ne njeren ane te botes une me vetmine
Larg prej syve Larg prej zemres thone per dashurine.

REF:
1000 pranvera e vera e vera e vera ja fala (2X)
Por cdo moment ne kete jete shkrihet sikur bora e majit
shpresa...shpres...
1000 pranvera e vera e vera e vera ja fala (4X)
(sa vera..sa vera..sa vera 4X)

Sikur i pastrehe qe enderron shtepi
sikur cdo lypsarë qe enderroka pasuri
sikur luftetar qe enderron lirinë
mu ashtu cdo vashë enderroka dashurinë!

REF:
1000 pranvera e vera e vera e vera ja fala (2X)


Ky tekst u dërgua nga Amrita
Më Shumë Këngë Nga Blertina Shabani:


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet