Më mbaj mend (për 1 muaj)

D.U.D.A. - E Bojna Real (Feat. Zeeroman, Rascom, Overlord & Niil-B)  Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.3 / Votuan:  12

Qoni hekrat, qoni hekrat, qoni hekrat, krejt hekrat nalt man!

D.u.d.A:
Po bojna rap yeah jo nuk jom vet ho...
Jena plot veta he komplet ky shtet...
Nalu veq pak yeah shtyju anena...
Jena 2G'en motherfucken me dy krena...
Ku je ka shkon he hej tungjatjeta...
Ti veq veq vet une me plot veta...
Krejt ka dy metra krejt zhag per toke...
Bina na rep hej krejt prej nentoke...
Jena kolona me kerre qe tye te vijm ka shpija...
Jem e madhja e para Double-G'ja...
Me kapuqa shamija e madhja Shqiptarija...
Me neve jon kejt shqipet edhe belagjija...
Patriot ti ule zonin e ik mos te shohim...
Jo qe naj sen po na ty as nuk t'njohim...
Qinu krejt man se s'keni qoke...
Ti han me goj e na t'shtrimi per toke...

ZeerOman : [Jao ZeerOman in this madafaka]
Keta krejt na njofin naj din rendsin edhe madhsin...
Shht ti bon sun e perbin kur nin ti per Double-G'n...
Hajde ti biri biri hajde krejt me rene thirri...
Me neve so men s'po bojn sen kapi krejt mas veti lidhi...
Veprat per neve folin s'jena fake se lujna rolin...
Kryt jo nuk e lodhim po veq e rollim...
He ja veq e rollim edhe n'gaz na shkon buza...
Ju mashtroni me rruza lluza po dokni si cerkuza...
Rri qet mos lyp problem rri qet veq emnit tem...
Veni jem fenomen o men provo hajt sun e merr o men...
Maje me rrespekt o men se krejt jena t'rruges...
Ruju lluges sun ma qet trenin pi pluges...
Shukesh , hupesh se ketu i thojn Gilan...
Simply pi deges nukesh hajt provo a po ta man..
Qelik me beton na nuk majmi me shtylla...
GG njo OTR na jena me pes ylla...

RascoM: [Ya RascoM in this bitch homie]
U u u un boj plane per vetin per to se veti as shtetin..
Ti pi merr problemet per keshin fol per mbretin per vetin...
Mas lehti e qesim veten perpara dhe folmi per to...
Hip-hop'i so per krejt hip-hopi o veq per do...
Mothafucka s'jena t'njejt un e ti kena shum dallime...
Repin e bojna qe shum moti s'kena nevoj per prezantime...
Ti veq ngo nisja mso kape rollite dhe futja passo...
Kalle veq njo cillen pe do ose thuj per t'keq ja po po po...
Gilan-G motherfucka sun ma ndrron kurr karakterin...
Vij pi nji veni shum t'vogel qe shume njeri ja ka pa sherrin...
Plot her e kan pa tmerrin me sy e kan pa terrin...
N'ven parajses i kena qu te ferri pershendete edhe lyciferin...

OverLord : [Brra Uuu O - EL]
Hajt se rritesh quni muziken e boj un duhesh mi pas **** trunit...
Apet ju kapi edhe nese prap ja nisi pi t'funit...
Un kom dasht me dit qe un i nxjerri krejt pi trunit...
Dokna pak i vogel po i smuj gjinjt...
Shum xhelozojn dojn posht me na pa plus na emitojn po si na nuk ka...
Shum vjet n'ket beat s'jena lodh hala kena bo kala hajde gjon bela...
Homi qa bojna na o secret mos vet se bang e bojna prap...
Dy me kocela tjert qela so what uuup...
Bojna rep t'ron rima me ton bimitet per me freestyle inson..
A po kupton ket shit kush e zapton keta prap thon bile bile me ton...
G to the G my family e me ma prek s'ju lo...
Ata qe kan inati vaffan culo...
Kena veq per ket qimnone po si keni vesht pak s'bane...
Krejt urane sa her na shihni e masi ikni ja nisni e shani... bitch
Ja keni nis me kopju flow doni mu kon fokust...
Ju zhduki me magji hokus pokus...

NiiL-B: [ NiiL-B what up bro]
Ju s'keni swagg hekmuni mos t'ju shof asnjonin...
Jam dope boy qe s'dek pa e mrrij milionin...
I i i ron mu pa e kritiken jepe...
Masken heke dritaren qele e shkrepe...
Nji G knej nji G n'at on ka dy G na gjon n'qdo on...
G s'jena bo po G jena kon G t'kan rrejt se nuk e kena lon..
S'jena VIP bojna rap si BIG ...
Neve jasht toksor na ki edhe kur se pret ta q*...
Asi fuck all my haters ata veq ja bojn vetes...
Kur ja nin krismen berretes i qojn edhe durt pi jetes ... Bitch
Heret e luj heret e rruj heret e gjuj heret e shkruj...
E ti hajt guxo thuj qe na ju perkulem najkuj...
Shuj bitch veq move bitch nese je snitch mos hajde hiq...
Mos bon armiq se e han shum fish bona ta bona me gisht puna jote u flliq...
Je edhe tu lyp shokit sillu rreth globit...
S'na nal as shenja e STOPIT se jena shpija e hip-hop'it...


Ky tekst u dërgua nga Premtim GG1   DoubleGD.U.D.A.
Featuring: NiiL B, Overlord, Rascom & ZeeroMan
Renditja: Top 200
Publikimi: 01/02/2013


D.U.D.A. - E Bojna Real
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "E Bojna Real".
3. Video është e këngës "E Bojna Real", por nuk këndohet nga D.U.D.A..
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga D.U.D.A.:


Komente 1