Denisa Gjezo

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  23
  • Vendlindja:
  • Gjirokaster 
  • Mosha:
  • 31 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Peshqit ♓
BIOGRAFIA: Denisa Gjezo është një këngëtare e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop, popullore e Shqipërisë së jugut dhe popullore vlonjate. Këndon nga viti 2001 dhe angazhimi i saj në Top Channel ku ka kënduar në emisionin E diell, përfundoi pikërisht kur njerëzit nisën ta thërrisnin “Denisa e së Diellës”, ndërsa këngët e Top Fest dhe Këngës Magjike, nuk gjenden të gjitha në Youtube. Këndon këngë latine, greke, franceze, por edhe ato që i do më shumë, këngët shqiptare të Jugut. Denisa ka lindur në Gjirokastër dhe ka kënduar në Kala, në Festivalet Folklorike, por edhe në Festivalet...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

1 🔥🔥

Profili

Facebook

Instagrami

Zyrtar

Shto profile

zyrtare
Artistë Të Ngjashëm:

Suela Malo

Nidora Gjyriqi

Silvi Mema

Lola Pink

Irva Stefa

Habibe Ostreni (Bibe)

Entela Zhula

Shamsah

Ajkuna Anxhaku

Ertila Koka


Tags: Denisa Gjezo Xhemnica, Denisa Xhemnica, Denisa Gjezo, Denisa

Krijo Një Kartolinë