TEKSTESHQIP

Dhurata Dora
Sa M'Ke Mungu
Lyrics

Deshta me t’thirr e me t’thon jom djeg
S’po muj mo
Flaka po m’del veç njiher me m’prek

Sa shum jom merzit
Për ty hala loti rrjedh
E që sa jom nis
Po du me ta thon ku je?
Sa m’ke mungu uu-uu-uuh 2x

Pa gjum jom dit e nat
A po nihesh ti si un?
Tregom a ki gjynah?
Je tu m’ra si me plumb
Kjo zemër o ka m’dhemb, e ke lon me prit
Pulsi u nal, veç ti munesh me kthy

E qysh ke mujt? 2x
Pse ti u largove?
Sa shum kom vujt 2x

Pa ty mo s’jom une
Kqyrna n’pasqyr; kjo s’jam une
Dal me shetit po s’po shoh lule
Lot' me mi fshin
Veç ti munesh, veç ti munesh
Sa shum jom merzit
Për ty hala loti rrjedh
Edhe që sa jom nis
Po du me ta thon ku je?
Sa m’ke mungu uu-uu-uuh 2x

Po m’mungon
Që s’je mo ti
Që sa s’jena pa u bo shum moti
Malli m’ka marr e me pi po m’shtin
Po metrazhin e shkurt e ka pas ky film
E du hala
Nuk po muna me e hek prej zemre, hek prej zemres
E ça me bo?
Po du hala
Veç afër me t’pas krejt i lo për ty
Krejt un i lo për ty
Kthehu se pa ty mo s’jom une
Kqyrna n’pasqyr; kjo s’jam une
Dal me shetit po s’po shoh lule
Lot' me mi fshi,
Veç ti munesh, veç ti munesh

Sa shumë jom merzit
Për ty hala loti rrjedh
Edhe që sa jom nis
Po du me ta thon ku je?
Sa m’ke mungu uu-uu-uuh 4x

DËRGOI:
INFO
Shumë po e prisnin dhe më në fund pritja mbaroi, sepse ky krijim muzikor erdhi i finalizuar para një audience më të gjerë i plotësuar shumë bukur me videoklip, video produksionin e të cilit e punoi Entermedia. Videoklipi u publikua më 11 Mars 2022. Për këtë këngë kanë punuar bashkarisht tekstin Dhurata Dora, Tonic & Denk, ndërsa për produksionin punuan Panda Music.
Renditja:
Top 200