Don Arbas
Don Arbas
Don Arbas
  • Emri i vërtetë:
  • Artan Bajrami
  • Vendlindja:
  • Prishtinë
  • Mosha:
  • 39 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 22 Prill 1984
  • Horoskopi:
  • ♉ Demi
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Këndon kryesisht: pop hip-hop
Don Arbas është këngëtar dhe autor këngësh i njohur. Don Arbas eshte nje nder kompozitoret me te mire kosovare.Ai perveqse eshte kompozitor i shume hiteve muzikore ai eshte eshe kengetar.Don Arbas bashkpunon edhe sot me kengetare te famshem si:Arta Bajrami, Loco, Kaltrina etj.

Ne vitin 2002 ai nxjerr albumin e tij te pare te titulluar "25 Dollar", nje album ky i cili perfshiu 12 kenge te kenduara dhe te kompozuara nga vete ai.

Ai vazhdon me nxjerrjen e albumit te dyte ne vitin 2006,nje album ky i titulluar "Biach" i cili perfshiu 10 kenge dhe u pelqye mjaft shume nga publiku.

Ai eshte krijuesi i hiteve si:"Vibe","Hot",E pafate" etj.

Ai poashtu ka edhe kanalin e tij zyrtar ne youtube ku ka arritur te kete mbi 7,095,540 klikime.

Në Shtator 2003, Don Arbas merr pjesë në Mikrofoni I Artë 2003 me këngën "S'dua Te Pushoj", në bashkëpunim me Arta Bajrami.

Në vitin 2002, Don Arbas publikon albumin "25 Dollar".

Në Qershor 2003, Etno Engjujt & Don Arbas marrin pjesë në VFM 2003 me këngën "E Shtune (Remix)".

Në Dhjetor 2004, Don Arbas merr pjesë në Zhurma Show 2004 me këngën "25 Dollar".

Në Shtator 2007, Don Arbas merr pjesë në Mikrofoni I Artë 2007 me këngën "Biach", në bashkëpunim me Loco.

Në vitin 2006, Don Arbas publikon albumin "Biach".

Në Maj 2009, Da LIGS merr pjesë në Top Fest 6 me këngën "Qoj Nalt", në bashkëpunim me Don Arbas.

Më datë 25 Mars 2010, Loco publikon videoklipin "E Dashura Nene", në bashkëpunim me Don Arbas.

Në Dhjetor 2010, Adelina Berisha merr pjesë në Zhurma Show 2010 me këngën "Party People", në bashkëpunim me Don Arbas.

Më datë 21 Shkurt 2011, Loco publikojnë videoklipin "Party Up", në bashkëpunim me Don Arbas. Me këtë këngë, Loco marrin pjesë në Netët e Klipit Shqiptar 10 në vitin 2011.

Më datë 1 Maj 2011, Don Pizhi publikon videoklipin "Loja Mbet E Njejta", në bashkëpunim me Don Arbas. Videoklipi u prodhua nga Asha.

Më datë 6 Korrik 2011, Loco publikojnë videoklipin "So Fly", në bashkëpunim me Albochino & Don Arbas. Videoklipi u prodhua nga Imagine Films.

Më datë 2 Mars 2012, Dhurata Dora publikon videoklipin "Get Down", në bashkëpunim me Don Arbas. Muzika e këngës u punua nga Don Arbas, teksti u shkrua nga Loco, ndërsa për orkestrimin u kujdes Don Arbas. Videoklipi u prodhua nga Think Creative.

Më datë 28 Prill 2012, Loco & Profa publikojnë videoklipin "Arbasick", në bashkëpunim me Don Arbas. Videoklipi u prodhua nga Vissound Media.

Më datë 1 Shtator 2014, Arta Bajrami publikojnë videoklipin "Bombshell", në bashkëpunim me Mc Kresha & Don Arbas. Muzika e këngës u punua nga Don Arbas, teksti u shkrua nga BimBimma, Mc Kresha. Videoklipi u prodhua nga Imagine Films.

Më datë 2 Janar 2015, Arta Bajrami publikon videoklipin "Provo Bitch", në bashkëpunim me Don Arbas. Teksti u shkrua nga Lyrical Son, Arianit Palaj. Videoklipi u prodhua nga Max Production.

Më datë 6 Tetor 2015, Arta publikojnë videoklipin "Shqiperi O Nena Ime", në bashkëpunim me Gold AG & Don Arbas. Videoklipi u prodhua nga Imagine Films.

Më datë 22 Maj 2020, Arta Bajrami & Don Arbas publikojnë videoklipin "Pse Mu". Teksti i këngës u shkrua nga Endrit Mumajesi. Videoklipi u prodhua nga BUG Production, ndërsa produksioni audio u realizua nga Don Arbas.

Më datë 24 Janar 2021, Don Arbas & Arta Bajrami publikojnë videoklipin "Halita". Teksti i këngës u shkrua nga Endrit Mumajesi. Videoklipi u prodhua nga BUG Production, ndërsa produksioni audio u realizua nga Don Arbas.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Punuan Biografinë: Annonim Annonim  Pjesëmarrja Në Festivale:Lajme Showbiz:

Më shumë artikuj nga Don Arbas »

Komente 1