TEKSTESHQIP

Dritan Ajdini
Do Te Pres
Lyrics
(Feat. Blerina Balili & Mario Kaja)

Digjem ne sy kur me shikon
gjith boten ma dhuron
me nje shikim
Engjell sikur me ben magji
e vetmja dashuri
je shpirti im ...

Me prit dhe kur large teje jam
mendjen tek ti e kam
mos me harro
eja aromen te ta ndjej
veten tek ty e gjej
me perqafo

REFREN
Do te pres do te pres
sa te duash do te pres
po s'me the te dua
nuk shpeton nga mua
Syte e tu syte e tu
me kan roberuar
me gjith zemer po ta them
te kam dashuruar ...

Digjem ne sy kur me shikon
gjith boten ma dhuron
me nje shikim
Engjell sikur me ben magji
e vetmja dashuri
je shpirti im ...

Dale dale djalo
me dogje me trete
sec mi the dy fjale o djale
e me bere per vete
dale dale djalo pritem edhe pak
per ty zemra me reh fort
c'me bere merak

DËRGOI:
INFO
Formula "hit + klip = sukses" u zbatua dhe ky projekt prezantohet para audiencës i përpunuar në sferën vizuale edhe me anë të një klipi muzikor, i cili u publikua më 16 Mars 2017. Autor i melodisë dhe autor i tekstit është Mario Kaja.