TEKSTESHQIP

Edona Llalloshi
Fati Edhe Vuajtja
Lyrics


Fati edhe Vuatja qenkan moter e vlla
njera te buzqesh dhe tjetra te ben me qa
mua kjo gje me ka ngja
dikur te afer e tash sdon mem pa

a ka vend per nje njeri qe te ka dashur shum
ne brendin e zemres tende te bej nje sy gjum
Fati njehere me buzqeshi
Vuajtja me ka mbyt
paskan qen Vella e moter
ket se paskam dit

Fati edhe Vuajtja jetojn me nje shpi
Njera tben te lumtur tjetra tben me te mbyt
ooo Moter e vlla fati e vujtja
me syt e mi o i kam pa

REF:
a ka vend per nje njeri qe te ka dashur shum
ne brendin e zemres tende te bej nje sy gjum
Fati njehere me buzqeshi
Vuajtja me ka mbyt
paskan qen Vella e moter
ket se paskam dit

a ka vend per nje njeri qe te ka dashur shum
ne brendin e zemres tende te bej nje sy gjum
Fati njehere me buzqeshi
Vuajtja me ka mbyt
paskan qen Vella e moter
ket se paskam dit

a ka vend per nje njeri qe te ka dashur shum
ne brendin e zemres tende te bej nje sy gjum
Fati njehere me buzqeshi
Vuajtja me ka mbyt
paskan qen Vella e moter
ket se paskam dit

DËRGOI:
INFO
Komponimi dhe teksti ka punuar si autor Avni Qahili, teksa këngën e orkestroi Kristi Pasha (Gabro).