TEKSTESHQIP

Elinel & Numen
S'ka Tjeter
Lyrics

[Numen]

Se veq ty po t'du du du du
T'du du du du
Se ti je per mu
E ska tjeter

Anjëherë s'jam pendu du du du
T'du du du du
Se t'kam dasht ty shume
Me shum se veten

[Elinel]

Une t'du du
Du me ndrru du
Krejt kohen veq me ty me kalu du
Kurr su nala, tu munu mu
Ne bot lumtur bashk tjetër nuk du du
I djegt jom vet, kjo osht e verteta
Ajo qe un nij' i ka kthy njerzt n'poeta
A mu, s'du mem gjet e njejta
S'du me fol fjala ma mir let fol prekja
Me presje, me pika... Me rreshta, me fjal
Qe skan mrri mu bo vepra, t'harrume te fleta kom lon
Me laps u thy heshtja
E n'varg une t'zhvesha
Po veq qeshtu etja qe kom

Une t'njeka e t'njeki dej vjdeka te gjen
Shpresoj ti e jemja me kon
Se per mu...

[Numen]

Nuk ka tjeter..
Se veq ty po t'du du du du
T'du du du du
Se ti je per mu
E ska tjetër

Anjëherë sjam pendu du du du
T'du du du du
Se t'kam dasht ty shumë
Me shum se veten

[Elinel]

Kom provu me t'ra n'fije
Nuk ka ndodh diqka e till
Ti je varg i lir, je mister qe nuk me zgjidh
Zemres tane tu i thirr
Pi thom lema do hapsir
As fjalori me t'pershkru nuk mrrin, ti s'ki as t'perafert, as t'njashem as rim',
Prezenca shihet tani nihet vetim
Sa here t'shoh ndrit fantazin.

Je diqka komplet jashta ksaj bote
A thu o hyjnore prejardhja jote?

Je diqka komplet jashta ksaj bote
A thu o hyjnore prejardhja jote?

[Numen]

Se veq ty po t'du du du du
T'du du du du
Se ti je per mu
E ska tjetër

Anjëherë s'jam pendu du du du
T'du du du du
Se t'kam dasht ty shumë
Me shum se veten
INFO
Më datë 28 Shtator 2022, Elinel & Numen publikojnë videoklipin "S'ka Tjeter". Kënga vjen e realizuar në bashkëpunim, ku Elinel & Numen kanë realizuar bashkë muzikën dhe tekstin e kësaj kënge, ndërsa arranzhimi u krye nga ANSO. Videoklipi u prodhua nga Smartmotion Films, ndërsa produksioni audio u realizua nga ANSO & Cricket.
Rryma muzikore:
Hip-Hop
Renditja:
Top 200