TEKSTESHQIP

Eri Qerimi
Gocat Jan Mrekullia
Lyrics
(Feat. Emi Loca)

Ref. 2x
Gocat jan mrekullia.
Me ju sdritet gjith shtepia.
Mamin jeten ja ndriconi.
Shum ju do babi igli.

2x
Familjen e gzoni.
Mamin babin lumturoni.
Jeni krenarija jon.
Lumtur qofshit per gjithmon.

2x
Gremisela plot embel si.
Sona Drita syve te mi.
Amelja na Fal qetsin.
Per babin Zuni nje dashni
INFO
Komponimin dhe arranzhimin e kreu Samuel Kodra, teksa kënga mbart vargjet e shkruara nga Olsi Celmeta.