Më mbaj mend (për 1 muaj)

Erik Lloshi - Si Dukem Une Pa Ty Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  178

S'të kam dashur kurrë me fjalë
se kam dashur shumë jo pak
një njeri mbetet njeri
për mua u bë gjithçka
do e gjej pa ty një vend
do e ndërroj dhe këtë planet
por e di do të shikoj
prapë diku në universin e pafund
se ngjan njësoj me rrugën ku më le

REFRENI:
Lamtumirën do ta them
1000 herë, por jo me zemër
lamtumirën do ta ndjej
s'do të shoh më aq më tepër
se nuk mund të harroj kurrë
dhe pse po shkon e s'je vetëm
të lutem ma thuaj në sy
si dukem unë pa ty

Do të gjesh gabim tek unë
nuk kam një, e di kam shumë
më të bukurin ti s'e di
prap të quaj dashuri
do jetoj dhe sot për ty
s'do e quaj një ditë jete
se si dje do të mendoj
do gënjej s'të kam menduar asnjë çast
dhe pse gjithë kohës unë për ty po flas.

REFRENI 2x:
Lamtumirën do ta them
1000 herë, por jo me zemër
lamtumirën do ta ndjej
s'do të shoh më aq më tepër
se nuk mund të harroj kurrë
dhe pse po shkon e s'je vetëm
të lutem ma thuaj në sy
si dukem unë pa ty

se nuk mund të harroj kurrë
dhe pse po shkon e s'je vetëm
(2x) të lutem ma thuaj në sy
si dukem unë pa ty


Ky tekst u dërgua nga Etleva   DorindaErik Lloshi
Renditja: Top 200
Publikimi: 01/12/2013
Festivali: Kënga Magjike 2013
Muzika: Kledi Bahiti
Teksti: Endrit Mumajesi
Orkestrimi: Kledi Bahiti


Erik Lloshi - Si Dukem Une Pa Ty
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Si Dukem Une Pa Ty".
3. Video është e këngës "Si Dukem Une Pa Ty", por nuk këndohet nga Erik Lloshi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Erik Lloshi:


Komente 6