Ermal Fejzullahu
Ermal Fejzullahu
Ermal Fejzullahu
  • Vendlindja:
  • Prishtinë
  • Jeton në
  • Kosovë
  • Mosha:
  • 35 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 23 Gusht 1988
  • Horoskopi:
  • ♌ Luani
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Këndon kryesisht: pop popullore moderne
Ermal Fejzullahu është këngëtar shumë i njohur. Ermal Fejzullahu është djali i këngëtarit të mirënjohur Sabri Fejzullahut. Ai ka lindur dhe jeton në Prishtinë me familjen e tij. I lindur nga një familje artdashëse dhe e rritur me muzikën si një djalosh shumë i suksesshëm dhe I dashur për publikun, Ermali nuk ka qenë ai personi i skandaleve apo skenave dashurie. I dashuruar me vajzën e ëndrrave të tij, Arianën, Ermali vendosi ti jepte fund beqarisë duke u martuar në vitin 2008 me një dasëm të madhë që zgjati 3 ditë. Me siguri i do shumë fëmijët pasiqë edhe nuk shkoj shumë kohë dhe Ermali u bë baba I një djali të bukur që e pagëzuan Art dhe më vonë edhe të një princeshe që e quajtën Buna. Por dashuria për fëmijët siduket nuk përfundon këtu. Në vitin 2013 Ermali u bë baba për herën e tretë dhe sërish I një princeshe të vogël që e mbanë emrin Era. Le te themi qe ishte më e lehtë të hynte në tregun e muzikës sepse për këtë gjë e ndihmoi shumë babai I tij Sabriu. Qysh kur ishte I vogël Ermali u inkuadrua në muzikë. Fillimsht në muzikën për fëmijë ku edhe ishte pjesë e disa festivaleve qysh në moshën 6 vjeçare. Është e njohur sidomos kënga e Ermalit sëbashku me motrën e tij Bulzën, “Trashe“ që ishte shumë e pëlqyer nga publiku. Pas përfundimit të luftës në Kosovë Ermal Fejzullahu u rikthye në skenë me muzikë për të rritur dhe gjithashtu në një stilt ë veçantë gjë që edhe e kishte cilësuar nga shumë anketa dhe gazeta si këngëtarin më të mirë. Që nga momenti kur doli në skenë Ermal Fejzullahu nuk ndali së krijuari këngë dhe hite si solo ashtu edhe në bashkëpunime me këngëtarët e tjerë.

Në Janar 2003, Ermal Fejzullahu merr pjesë në Nota Fest 2003 me këngën "Një Buzqeshje".

Në Maj 2004, Ermal Fejzullahu merr pjesë në Top Fest 1 me këngën "Ne Mendje Te Kam".

Në Qershor 2004, Ermal Fejzullahu merr pjesë në VFM 2004 me këngën "Nje Fjale".

Në Dhjetor 2004, Ermal Fejzullahu merr pjesë në Zhurma Show 2004 me këngën "Nje Buzqeshje Do Ta Gjej".

Në Qershor 2005, Ermal Fejzullahu merr pjesë në VFM 2005 me këngën "Mike".

Në Prill 2005, Ermal Fejzullahu merr pjesë në Top Fest 2 me këngën "Per Nje Dashuri".

Në vitin 2004, Ermal Fejzullahu publikon albumin "Per Nje Dashuri".

Në Nëntor 2005, Ermal Fejzullahu merr pjesë në Nota Fest 2005 me këngën "Unë Me Bukë, Ti Me Gurë".

Në vitin 2006, Ermal Fejzullahu publikon albumin "Pse Me Ike".

Në Nëntor 2006, Ermal Fejzullahu merr pjesë në Kënga Magjike 2006 me këngën "Goca Nga Tirana".

Në Maj 2008, Ermal Fejzullahu merr pjesë në VFM 2008 me këngën "E Shkuar, E Harruar".

Në vitin 2007, Ermal Fejzullahu publikon albumin "Veq Ty Nuk Te Kam".

Më datë 15 Nëntor 2008, Ermal Fejzullahu publikon videoklipin "Ipko".

Në Dhjetor 2008, Ermal Fejzullahu merr pjesë në Zhurma Show 2008 me këngën "Ti Prit Edhe Pak".

Në Tetor 2011, Nora Istrefi & Ermal Fejzullahu marrin pjesë në Zhurma Show 2011 me këngën "Une E Di".

Në vitin 2008, Ermal Fejzullahu publikon albumin "Ti Prit Edhe Pak".

Në Dhjetor 2009, Ermal Fejzullahu merr pjesë në Zhurma Show 2009 me këngën "Krejt Po Sillet".

Në Maj 2010, Ermal Fejzullahu merr pjesë në VFM 2010 me këngën "Sa Net Pa Gjum".

Në Dhjetor 2009, Ermal Fejzullahu merr pjesë në Zhurma Show 2009 me këngën "Sa Net Pa Gjum".

Në vitin 2009, Ermal Fejzullahu publikon albumin "Krejt Po Sillet".

Në vitin 2009, Sinan Vllasaliu, Sabri & Ermal Fejzullahu publikojnë albumin "Vajza E Klubave Të Natës".

Më datë 17 Gusht 2010, Tingulli 3nt publikon videoklipin "I Kom", në bashkëpunim me Ermal Fejzullahu. Muzika e këngës u punua nga Zzap And Chriss, ndërsa për orkestrimin u kujdes Zzap And Chriss. Videoklipi u prodhua nga Max Production. Me këtë këngë, Tingulli 3nt u paraqit në këto festivale: Netët e Klipit Shqiptar 10 (2011), Zhurma Show 2010 (2010).

Në Dhjetor 2010, Ermal Fejzullahu merr pjesë në Zhurma Show 2010 me këngën "Ti Dua Syte".

Në Tetor 2011, Ermal Fejzullahu merr pjesë në Zhurma Show 2011 me këngën "Oj Nafaka Jeme".

Në vitin 2011, Ermal Fejzullahu publikon albumin "Per Disponimin Tuaj".

Më datë 31 Korrik 2012, Ermal Fejzullahu & Gena publikojnë videoklipin "Ajo". Me këtë këngë, Ermal Fejzullahu & Gena u paraqit në këto festivale: SVFM 2013 (2013), Zhurma Show 2012 (2012).

Më datë 24 Dhjetor 2012, Ermal Fejzullahu publikon videoklipin "Digje Sonte". Muzika e këngës u punua nga Alban Furtuna, teksti u shkrua nga Rozana Radi. Videoklipi u prodhua nga Focus Production.

Më datë 13 Mars 2013, Ermal Fejzullahu publikon videoklipin "5 Pa 5".

Më datë 2 Gusht 2013, Aragona Band publikon videoklipin "Femnat E Prishtines", në bashkëpunim me Ermal Fejzullahu. Muzika e këngës u punua nga Kico N Torch, teksti u shkrua nga Mithat Sadiku. Videoklipi u prodhua nga Think Creative.

Më datë 11 Nëntor 2013, Ermal Fejzullahu publikon videoklipin "Po Ta Fali Zemren".

Më datë 21 Qershor 2014, Ermal Fejzullahu publikon videoklipin "Emocion", në bashkëpunim me 2Ton. Muzika e këngës u punua nga Zzap And Chriss, 2Ton, ndërsa për orkestrimin u kujdes Zzap And Chriss. Videoklipi u prodhua nga Imagine Films.

Më datë 28 Dhjetor 2014, Ermal Fejzullahu publikon videoklipin "Tavolina", në bashkëpunim me Lumi B & Ledri Vula.

Në Maj 2015, Ermal Fejzullahu merr pjesë në Top Fest 12 me këngën "Shko", në bashkëpunim me Lumi B & Ledri Vula.

Më datë 30 Korrik 2015, Ermal Fejzullahu publikon videoklipin "Falma Zemren". Muzika e këngës u punua nga Big Bang, teksti u shkrua nga Lumi B, Big Bang. Videoklipi u prodhua nga Fab3 Productions. Me këtë këngë, Ermal Fejzullahu merr pjesë në Zhurma Show 2015 në vitin 2015.

Më datë 10 Tetor 2015, Sabri Fejzullahu & Ermal Fejzullahu publikojnë videoklipin "Nostalgjia 2015". Me këtë këngë, Sabri Fejzullahu & Ermal Fejzullahu marrin pjesë në Netët E Klipit Shqiptar 15 në vitin 2016.

Më datë 6 Dhjetor 2015, Ermal Fejzullahu publikon videoklipin "Ku Je Dashni". Teksti u shkrua nga Fatmir Muja. Për orkestrimin u kujdes Nexhat Mujovi (Wirusi).

Më datë 26 Shkurt 2016, Kida publikon videoklipin "Mi Amore", në bashkëpunim me Ermal Fejzullahu. Muzika e këngës u punua nga Zzap And Chriss, teksti u shkrua nga Getinjo, Mozzik, ndërsa për orkestrimin u kujdes Zzap And Chriss.

Më datë 10 Gusht 2016, Ermal Fejzullahu & Gjiko publikojnë videoklipin "Hajmali".

Më datë 14 Nëntor 2016, Ermal Fejzullahu publikon videoklipin "Ai Nuk Ka Me T'dasht Si Une". Muzika e këngës u punua nga Irkenc Hyka, teksti u shkrua nga Irkenc Hyka, Petro Xhori. Videoklipi u prodhua nga Imagine Films.

Më datë 3 Dhjetor 2016, 2po2 publikon videoklipin "Palaço", në bashkëpunim me Ermal Fejzullahu. Videoklipi u prodhua nga Max Production.

Më datë 31 Dhjetor 2016, Ermal Fejzullahu publikon videoklipin "Pa Mu". Muzika e këngës u punua nga Valter Beqo, ndërsa teksti u shkrua nga 2 Step. Videoklipi u prodhua nga kompania Imagine Films. Me këtë këngë, Ermal Fejzullahu merr pjesë në Zhurma Show 2017 në vitin 2017.

Më datë 4 Shkurt 2017, Ermal Fejzullahu publikon videoklipin "Hije", në bashkëpunim me Nora Istrefi. Muzika e këngës u punua nga Big Bang. Videoklipi u prodhua nga Entermedia.

Më datë 16 Korrik 2017, KAOS publikon videoklipin "VIP", në bashkëpunim me Ermal Fejzullahu.

Më datë 11 Dhjetor 2017, Ermal Fejzullahu publikon videoklipin "Kthema". Muzika e këngës u punua nga Valon Biba, teksti u shkrua nga Valon Biba, ndërsa për orkestrimin u kujdes Nexhat Mujovi (Wirusi).

Më datë 2 Mars 2018, Samanta Karavella publikon videoklipin "Faj", në bashkëpunim me Ermal Fejzullahu. Muzika e këngës u punua nga Alandy, Samanta Karavella, Ermal Fejzullahu, teksti u shkrua nga Filloreta Raçi (Fifi). Videoklipi u prodhua nga MAX Production.

Më datë 15 Qershor 2018, Bes Kallaku & Ermal Fejzullahu publikojnë videoklipin "Daja". Muzika e këngës u punua nga Edlir Begolli, teksti u shkrua nga Bes Kallaku, Edlir Begolli.

Më datë 19 Korrik 2018, Kidda publikon videoklipin "Flake", në bashkëpunim me Ermal Fejzullahu.

Më datë 9 Dhjetor 2018, Ermal Fejzullahu publikon videoklipin "Zanati I Vjetër".

Më datë 12 Qershor 2019, Kida publikon videoklipin "Tela", në bashkëpunim me Ermal Fejzullahun. Tekstin e këtij projekti e ka shkruar reperi BimBimma, kurse për videoklipin mjaft të veçantë të realizuar në Turqi, është përkujdesur Alban Selimaj.

Më datë 8 Gusht 2019, Ermal Fejzullahu publikon videoklipin "M'ke Harru", në bashkëpunim me Ledri Vulën. Teksti i këngës u shkrua nga Xheraldina Vula, Ledri Vula, Ermal Fejzullahu & Big Bang (Arbër Gjikolli), ndërsa orkestrimi u punua nga REDBOX Entertainment.

Më datë 19 Shkurt 2020, Butrint Imeri & Ermal Fejzullahu publikojnë videoklipin "Për Një Dashuri". Teksti i këngës u shkrua nga Ermal Fejzullahu & Butrint Imeri. Produksioni audio u realizua nga RZON.

Në Maj 2020, Butrint Imeri & Ermal Fejzullahu marrin pjesë në Netët E Klipit Shqiptar 20 me këngën "Për Një Dashuri".

Më datë 9 Tetor 2020, Fifi & Ermal Fejzullahu publikojnë videoklipin "Përjetësi". Teksti i këngës u shkrua nga Filloreta Raçi (Fifi). Videoklipi u prodhua nga kompania Imagine Films.

Më datë 12 Maj 2021, Geasy & Majk publikojnë videoklipin "Para Para", në bashkëpunim me Ermal Fejzullahun. Muzika e këngës u punua nga Big Deal Records, ndërsa teksti u shkrua nga Getoar Selimi & Majk. Videoklipi u prodhua nga Imagine Films, ndërsa produksioni audio u realizua nga Big Deal Records.

Më datë 15 Qershor 2021, Ermal Fejzullahu & Luar publikojnë videoklipin "Shqiptare". Muzika e këngës u punua nga Luar, ndërsa për orkestrimin u kujdes Mixey & Apollo. Produksioni audio u realizua nga Mixey.

Më datë 25 Qershor 2021, Ermal Fejzullahu & Gjiko publikojnë videoklipin "Sa T'kom Dasht". Teksti i këngës u shkrua nga Gjiko & Skerdi. Produksioni audio u realizua nga Big Bang (Arbër Gjikolli).

Më datë 25 Nëntor 2021, Ermal Fejzullahu publikon videoklipin "As 1 Minut", në bashkëpunim me Yll Limanin. Muzika e këngës u punua nga Yll Limani & Fatjon Miftari, ndërsa teksti u shkrua nga Yll Limani. Produksioni audio u realizua nga Fatjon Miftari.

Më datë 5 Maj 2022, Poni publikon videoklipin "E Le", në bashkëpunim me Ermal Fejzullahun. Muzika e këngës u punua nga Anxhelo Koci, teksti u shkrua nga Petro Xhori, ndërsa për orkestrimin u kujdes Alandy. Produksioni audio u realizua nga Valter Beqo.

Më datë 18 Qershor 2022, Romeo publikon videoklipin "Më E Mira", në bashkëpunim me Ermal Fejzullahun. Tekstin e këngës e punuan në bashkëpunim Elgit Doda & Romeo Veshaj. Videoklipi u prodhua nga Fullmoon Production, ndërsa produksioni audio u realizua nga Elgit Doda.

Më datë 8 Korrik 2022, Dj Gimi-O & Ermal Fejzullahu publikojnë videoklipin "Hajde Hajde".

Më datë 16 Korrik 2022, DJ PM, DJ Dagz, Lumi B & Ermal Fejzullahu publikojnë videoklipin "Ma E Mira". Kënga vjen e realizuar në bashkëpunim, ku për tekstin punuan Lumi B & Gesko, ndërsa orkestrimin e përgatitën DJ PM & Dj Dagz. Produksioni audio u realizua nga Çelik Lipa.

Më datë 23 Qershor 2023, Elgit Doda & Ermal Fejzullahu publikojnë videoklipin "Sot". Tekstin e këngës e punuan në bashkëpunim Elgit Doda, Ermal Fejzullahu & Romeo Veshaj. Videoklipi u prodhua nga Fullmoon Production, ndërsa produksioni audio u realizua nga vetë Elgit Doda.

Më datë 14 Korrik 2023, Johnny Rapaj, Majk & Ermal Fejzullahu publikojnë videoklipin "A Jena". Teksti është shkruar në bashkëpunim nga Johnny Rapaj, Majk, Ermal Fejzullahu & Petrit Sefaj, teksa për arranzhimin e këngës u kujdes RZON. Videoklipi u prodhua nga kompania Fullmoon Production.

Më datë 29 Shtator 2023, Fifi publikon videoklipin "Trëndafil Blu", në bashkëpunim me Ermal Fejzullahun. Kënga vjen e realizuar në bashkëpunim, ku Marsel Gunga, Saia & Filloreta Raçi (Fifi) kanë realizuar bashkë muzikën, Saia & Filloreta Raçi (Fifi) kanë punuar bashkë tekstin e kësaj kënge, ndërsa për arranzhimin u kujdes Marsel Gunga. Produksioni audio u realizua nga Gravity Music.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Punuan Biografinë: MyTryy1 MyTryy1  Pjesëmarrja Në Festivale:Lajme Showbiz:

Më shumë artikuj nga Ermal Fejzullahu »

Komente 56