Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Official Video Kërko Video

Ermal Fejzullahu - Nje Fjale  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  5

Komente

Asnjë Koment

01/12/2003

2003-11-30T23:00:00+00:00

Muzika:

Marjan Filipovski (MAKI)

Teksti:

Memli Krasniqi

Pjesëmarrëse në

VFM 2004
Nuk e di çka të veproj
nuk e di çka të provoj
tërë kohën për ty, si i humbur jam
dhe vetëm mendoj
çdo ditë nga nuk të shikoj
të afrohem nuk guxoj
nuk më buzeqesh kurrë
nuk e di a mundem mendjen unë ta ndryshoj
pse kështu më injoron
të lutem a më tregon
të bind që gabim e ke ti

(refreni)
një fjalë më thuaj mua tani
që me të vertetë ta di me siguri,
se çka ndjen ti.
një fjalë më thuaj mua tani
që me të vërtetë ta di me siguri,
se çka ndjen ti.
fol unë të kuptoj
ti më thuaj çka të bëj
dhe do të dëgjoj.
një, një një, fjalë
nuk po të kërkoj më shumë
më trego e mos më lër sikur në gjumë.

më ke fut në konfuzion
veç më shumë më tensionon
a po luan lojë
apo krejt kjo vëtem te argëton
mos më lër të pres shumë gjatë
se ma bëre ditën natë
mos ke frikë nga unë
apo ndoshta pom neglizhon vetëm për inat
pse keshtu më injoron
të lutem a më tregon
çka nuk kam unë që ti kërkon
e çka deshiron
për ty do të ndryshoj
të paktën do të provoj
nëse më jep një mundësi
do të bind që gabim e ke ti

(refreni)
një fjalë më thuaj mua tani
që me të vertetë ta di me siguri,
se çka ndjen ti.
një fjalë më thuaj mua tani
që me të vërtetë ta di me siguri,
se çka ndjen ti.
fol unë të kuptoj
ti më thuaj çka të bëj
dhe do të dëgjoj.
një, një një, fjalë
nuk po të kërkoj më shumë
më trego e mos më lër sikur në gjumë.


Më Shumë Këngë Nga Ermal Fejzullahu:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet