A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Live Video

Video Link

Ermal Fejzullahu - Ne Mendje Te Kam


Choose star rating

Rating:  4.8 / Votes cast:  9

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

//

Participating in

Top Fest 1


Prapë këtë natë në mendje të kam
Yjet dhe hëna bashkë me mua janë
Prapë gjumi nuk më merr
Këtë ndjenjë s’e kisha asnjëherë

Dëshiroj të t’kem pranë
Duart ti prekë e t’ledhatoj
Përqafoj e shtrëngoj
Vërtetë kjo shpresë me mbanë
Sa të dua të t’tregoj

Ref:
Një buzëqeshje do ta gjej
Tek unë apo tek ti
Një shikim do ta rrëmbej
Në zemër në thellësi
Ti qesh kur të shikoj
Të afrohem unë provoj
Syri yt sikur me flet
Një fshehtësi duhet ta ketë (2x)

Kjo natë e bukur dhe e qetë
Brenda në mua po lulëzon
T’lutem rri dhe mos ik
E ëmbël ëndrra do të jetë
Kur ti në krahun tim pushon.

(Ref. 4x)


Lyrics submited by  smartness
more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019