Më mbaj mend (për 1 muaj)

Ervin Bushati - Shkodran Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Buze kalase se Rozafatit
Zgjohet Shkodra lule n' gem
Oh sa shume qe me deshti fati
Me ken ti qyteti jem

Me sy deshta me e pa boten
Sic ka qef cdo djale shkodran
Plot kujtime tek ti Shkoder
Zemren teme e kam lane

Rrefreni:
Po t’kendoj une ty moj Shkoder
Me ujin tand jam rrit qe i vogel
Po t’kendoj un ty me mall
I lumi une qe jam Shkodran

Edhe pse une jam larg teje
Nuk ka dite qe s’te mendoj
Oh moj shkoderlocja jeme
Sa t’jem gjalle nuk do t’harroj

Kavalier mbeta gjith jeten
Jam tifozi i Vllaznise
Se un jam shkodran i vjeter
I bekum prej prendise.
Ervin Bushati
Publikimi: 13/07/2022
Muzika: Ervin Bushati
Teksti: Armand Trebicka & Ervin Bushati
Orkestrimi: Edlir Begolli
Video Produksioni: Maison Kavaja
Sax & Clarinet: Vis Shkodrani
Guitar: Shkelqim Dule
Outfit: Enrico MarinelliErvin Bushati - Shkodran
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Shkodran".
3. Video është e këngës "Shkodran", por nuk këndohet nga Ervin Bushati.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Ervin Bushati:


Komente 0