TEKSTESHQIP

ESTTO
Dashuri
Lyrics
(Feat. NRG Band)

Ref. X2
Sa here une te kam afer ty..
Shpirtin ti ma mbush me dashni..
Dua t'jem bashk une dhe ti..
Dashuri.. Dashuri..

[Estto:]
Jam ktu per ty une shpirti im..
N'syt e tu pe shoh une sa m'do ti..
Dite e nate per ty une po mendoj..
Me t'bo per veti pergjithmone
Kjo zemer, Kjo zemer per ty po reh..
Sa m'do ti, Sa m'do ti kur s'ma the..
Kjo zemer, Kjo zemer per ty po ndjehe
Dashni met fal ty per jete..

[NRG Band:]
Te kam dasht, prap te dua..
Si diten e pare..
Me mungon kur s'je me mua..
Vetes po ja bon..
Kjo zemer, Kjo zemer per ty po reh..
Sa m'do ti, Sa m'do ti kur s'ma the..
Kjo zemer, Kjo zemer per ty po ndjehe
Dashni met fal ty per jete..
INFO
Materiali muzikor është paraqitur tek publiku i punuar nga sfera vizuale edhe me një videoklip, për të cilin u përkujdes Black Fish Entertainment. Videoklipi u publikua më 5 Maj 2019. Vijën melodike dhe tekstin e krijoi vetë artisti, teksa për këngën është kujdesur në studio Alandy.
Rryma muzikore:
Pop
Renditja:
Top 200