Më mbaj mend (për 1 muaj)

Frederik Ndoci - Oh.. Jeta Ime Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  9

Per ku nxiton keshtu, jeta ime?!
Ngadale se nuk te ndjek dot
Dashnine qe kam per ty, vrapi yt ne ankth ma shnderron
Prit pak, te marrim fryme e te bisedojme.

E trishte ishe atehere,kur tok per dore u nisem
Dielli s'na ngrohu,dimer as vere
Genjenim njeri-tjetrin, mbushur syte me lot.
Peshperisnim: "I mire eshte moti edhe sot!"

Tani ne vjeshten e moshes, ky qiell gri, vec shi premton
Druhem se te le, se vdekja s'ka meshire
Vjen si tinzare, na ndan pa lamtumire.

Ah syte e tu, qe s'me lane me tu idhnu,
Si n' terr edhe ne drite, tuj ra tuj u ringjite
Ti ne syte e mi andrrove qiellin blu
Mbi lotet e suksesit, shprese vec tuj miklu.

Oh jete me mesove te fal e te harroj
Padrejtesisht nder kohera, kush na lendoi
Shikome ne sy, se tash kam ma nevoje,
Ne krahet e tu, vec gezim te perjetoj.

Ah syte e tu, qe shprese me japin mu
S' duan qe qielli blu nga rete te jete mbulu
Mos mi shih syte qe shpesh i mbush me lot
prej gazit dhe harese, per c'me fali i Madhi Zot.Publikimi: 28/12/2011
Festivali: Festivali i 50-të në RTSH
Muzika: Lejla Agolli
Teksti: Frederik Ndoci
Orkestrimi: Endri SinaMë Shumë Këngë Nga Frederik Ndoci:


Komente mbi këtë këngëFrederik Ndoci - Oh.. Jeta Ime
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Oh.. Jeta Ime".
3. Video është e këngës "Oh.. Jeta Ime", por nuk këndohet nga Frederik Ndoci.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.