A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Official Video

Video Link

Gëzim Salaj & Egzona Salaj - Gjysma E Shpirtit


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  1

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

11/06/2018

2018-06-11T20:00:01

See Also

Egzona Salaj

Music:

Vani Rushiti

Music & Lyrics:

Vojsava Alia


[Gëzimi:]
Jo jo nuk ma Ben zemra,
Me e nxjerr vajzen prej deres,
Vajza jeme gjysma e shpirtit,
Si lulja e pranveres,
Nuse me te bukur s’ka,
E ka qendisur nana,
Vajza jeme gjysma e shpirtit,
Po shendrit si hana.

[Egzona:]
Baba Jem i mire,
E di e ke te veshtire,
Me beso dhe vet,
Nuk e kam te lehte. 2x

[Gëzimi:]
Lum e lum per ne e lum per ta,
Ne dere te mire vajza jone paska ra,
E mire e mire nanes I ka ngja,
Bani marshalla.

[Egzona:]
Me tupana e me kal te bardhe,
Me me marr krushqit sot paskan ardhe,
Te gjithe me uroni rruge te mbare,
Malli ka me m’marr.

[Gëzimi:]
Loti syte na I ka mbulu,
Lot gezimi jan tuj ra,
E arritem dhe kete dite,
Nuse ty me t’pa.
Nuse me te bukur s’ka,
E ka qendisur nana,
Vajza jeme gjysma e shpirtit,
Po shendrit si hana.

[Egzona:]
Kur ju shoh tani,
Prap ndihem femije,
Nuk po e besoj,
Nuse sot po shkoj. 2x

[Gëzimi:]
Lum e lum per ne e lum per ta,
Ne dere te mire vajza jone paska ra,
E mire e mire nanes I ka ngja,
Bani marshalla.

[Egzona:]
Me tupana e me kal te bardhe,
Me me marr krushqit sot paskan ardhe,
Te gjithe me uroni rruge te mbare,
Malli ka me m’marr.


more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019