TEKSTESHQIP

Gëzim Salaj & Egzona Salaj
Gjysma E Shpirtit
Lyrics

[Gëzimi:]
Jo jo nuk ma Ben zemra,
Me e nxjerr vajzen prej deres,
Vajza jeme gjysma e shpirtit,
Si lulja e pranveres,
Nuse me te bukur s’ka,
E ka qendisur nana,
Vajza jeme gjysma e shpirtit,
Po shendrit si hana.

[Egzona:]
Baba Jem i mire,
E di e ke te veshtire,
Me beso dhe vet,
Nuk e kam te lehte. 2x

[Gëzimi:]
Lum e lum per ne e lum per ta,
Ne dere te mire vajza jone paska ra,
E mire e mire nanes I ka ngja,
Bani marshalla.

[Egzona:]
Me tupana e me kal te bardhe,
Me me marr krushqit sot paskan ardhe,
Te gjithe me uroni rruge te mbare,
Malli ka me m’marr.

[Gëzimi:]
Loti syte na I ka mbulu,
Lot gezimi jan tuj ra,
E arritem dhe kete dite,
Nuse ty me t’pa.
Nuse me te bukur s’ka,
E ka qendisur nana,
Vajza jeme gjysma e shpirtit,
Po shendrit si hana.

[Egzona:]
Kur ju shoh tani,
Prap ndihem femije,
Nuk po e besoj,
Nuse sot po shkoj. 2x

[Gëzimi:]
Lum e lum per ne e lum per ta,
Ne dere te mire vajza jone paska ra,
E mire e mire nanes I ka ngja,
Bani marshalla.

[Egzona:]
Me tupana e me kal te bardhe,
Me me marr krushqit sot paskan ardhe,
Te gjithe me uroni rruge te mbare,
Malli ka me m’marr.
INFO
Më datë 11 Qershor 2018, Gëzim Salaj & Egzona Salaj publikojnë videoklipin "Gjysma E Shpirtit". Muzika e këngës u punua nga Vani Rushiti, Vojsava Alia, teksti u shkrua nga Vojsava Alia.