Më mbaj mend (për 1 muaj)

Genta Ismajli - Zemra Thyhet  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  117

Muzika & Orkestrimi:

Nexhat Mujovi (Wirusi)

Teksti:

Fatmir Muja

Video Produksioni:

MAX Production

Komente

Asnjë Koment

07/04/2018

2018-04-07T15:43:23+00:00Jo
S’kam asnjë koment
Fjalët s’kanë vend
Kur ndarja dhemb

Dhe prapë
Në kalendar
Data që e shoh
Më bën të qaj

Fajin e kam unë
Fajin e ke ti
Pse mbetëm të lumtur
Veç n’fotografi

Fajin e kam unë
Fajin e ke ti
Veç n’kohën e shkuar
Jemi bashkë ne dy

Ref.
Zemra, zemra thyhet
Me kujtime s’mund të ngjitet
Koha jonë
Më nuk përsëritet
Një herë zemra thyhet
Me kujtime s’mund të ngjitet
Koha jonë më nuk përsëritet


Ky tekst u dërgua nga Shpetim musaKartolina (2)

4
4

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORYMë Shumë Këngë Nga Genta Ismajli:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet