Më mbaj mend (për 1 muaj)

Gili - Le Të Puthen Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  7

Ne jemi te ndare
edhe pse u deshtem
te keqen me sy e pame
nuk patem force e heshtem

keto ndarje e perçarje
po na sjellin lot
na kane ndare me kufi, me fe
me parti e me ide... o Zot

refreni:

Le te puthen, le te puthen
demokratet, socialistet
Le te puthen, le te puthen
militaret e pacifistet
le te puthen te gjitha fete
le te largohen rete
ndarje mos te kete.

(2 here)


Ky tekst u dërgua nga  NikolaosGili
Renditja: Top 200
Publikimi: 01/12/1998
Festivali: Festivali i 37-të në RTSH
Muzika: Ilir Berani
Teksti: Ilir Berani
Orkestrimi: Xhevdet Gashi


Gili - Le Të Puthen
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Le Të Puthen".
3. Video është e këngës "Le Të Puthen", por nuk këndohet nga Gili.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Gili:


Komente 0