Më mbaj mend (për 1 muaj)


Gili - Nuk Jam Për Lojë
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Nuk Jam Për Lojë".
3. Video është e këngës "Nuk Jam Për Lojë", por nuk këndohet nga Gili.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Gili - Nuk Jam Për Lojë Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Këngë e albumit:

"Djali Nga Kosova"

Komente

Asnjë Koment

01/12/1993

1993-11-30T23:00:00+01:00Me sy m'shikon, s'din a të më afrohesh
apo të më largohesh
ke dëgjuar fjalë për mua, nuk e din a të dua
fjalë të tjera mos dëgjo, eja e më provo
Mos, mos me drojë, se nuk jam për lojë
Luaj unë me të tjerët, u bëj lajka u bëj sherre
u marr mendjen e mahitem
qohem peshë qoroditem
mirëpo ty të zgjodha vetë
do të dua me të vërtetë
mos, mos me drojë se nuk jam për lojë

Ref:
Për ty, do të bëhem pëllumbeshë
fluturoj kur buzëqesh
një pikë uji në shkretirë
për ty do t'jem akull edhe prush
luaneshë dhe drenushë
rreze dielli në errësirë
mos me drojë, se nuk jam për lojë


Ky tekst u dërgua nga  Takatlushja
Më Shumë Këngë Nga Gili:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë