Më mbaj mend (për 1 muaj)

Gili - Gurbeti Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  24

Pse po qan kjo nane loke
Kush ja than barin ksaj toke
Sa e rande ish kon kjo jete
Percjell burrin percjell djalin
sot nipin e vet

Sa ke nuse re burri shkoj
nGurbet per nje jete me tmir
Kur ju rrit djali shkoj
Se kosova ske e lire
Sot edhe nipi
Po e emer udhen e tparve
Kur su hjek Plaga e shqiptarve

Ref:
Ohh Gurbet a dIn me u nal
Ti o dIell a din me dal
Tri gjenerata kjo nenlokja i ka percjell
Pa henE isht nata dita pa djell

(2x) Ohh Gurbet a dOn me u nal
Ti o djell a din me dal
Tri gjenerata kjo nenlokja i ka percjell
Shum u zgjat nata dil mo o djell


Ky tekst u dërgua nga ZeyKerGili
Renditja: Top 200
Publikimi: 07/02/2015
Muzika: Ilir Berani
Teksti: Ilir Berani
Orkestrimi: Ardian Kastrati
Video Produksioni: EMF Creative
Hair & Make Up: Fjolla & Sebi
Styling: Studio PrishtinaGili - Gurbeti
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Gurbeti".
3. Video është e këngës "Gurbeti", por nuk këndohet nga Gili.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Gili:


Komente 2