TEKSTESHQIP

Gili
Edhe Pa Ty U Knaqa
Lyrics

Ike e me le duke lotu
Frike e malle ne mua mbeti
U mesova pa ty me jetu
Mbeta gjalle, asgje nuk me gjeti

Dielli pa ty linde dhe perendon
Edhe pa ty jeta po vazhdon

Krejt cka deshta e cka kam enderru
U mbulu ne harres
U mesova pa ty me jetu
Edhe per mu paska shprese

Edhe pa ty jeta po vazhdojka
Edhe pa ty po bojka, po bojka

REF:
Gajle tjera tash mos paqa
Une e dhe pa ty u kenaqa
se as lumturi mos paqa
Une edhe pa ty u kenaqa

DËRGOI:
INFO
Autor i vijës melodike dhe autor i fjalëve të tekstit është Ilir Berani, teksa kënga vjen me arranzhim nga Marjan Filipovski (MAKI).