TEKSTESHQIP

Gold AG
Daja Me Nipa
Lyrics
(Feat. Ismet Bexheti)

per me ble arm Kush shiti Fusha
Kush e ka zemren sa krejt lausha
kush e nderon e jehshon konakun
pse me derdh lotin tu e pas gjakun
kurr mos ja msyni me ardh ka dera
dej sa tum punon gishti e mauzerma
krismen e nipav e ni prejkodres
ku i len daja vet djemt e motres
dej sa tjam gjall kush ska me i prek
onderr e kom ngat tyne me dek
me ni ademin tu knu me hamzen
aka naj daj qe nuk ja ngreh kamzennn

Ref 1x
O tym e flak po kallet drenica
Po qet pushk o daja per nippa
o kadal shka se e gjetet belajen
ape sheh qka bajn o nipat per dajen

nket epope jem krejt tu luftu
edhe dasem me pas mashum sisha gxu
o qysh po ikin nkry ju prek themra
me tu knaq syni e me tu knaq zemra
ah more tuca mshefnu en qyshe
a mos menove qe ju presim ndryshe
si tahir meha e ahmet delia
nuk tlam me gjak me u sill ka shpija
pranvera vjen e kalon ky dimer
shyqyr nket dit qe mdha zoti ymer
kallxoni kasapit qonja ni fjal
se daja osman per nipa ju kall

ref 1x
O tym e flak po kallet drenica
Po qet pushk o daja per nippa
o kadal shka se e gjetet belajen
ape sheh qka bajn o nipat per dajen

DËRGOI:
INFO
Më datë 21 Tetor 2022, Gold AG publikon videoklipin "Daja Me Nipa", në bashkëpunim me Ismet Bexhetin. Muzika dhe teksti i këngës janë punuar nga vetë Gold AG, teksa për arranzhimin u kujdes Alban Furtuna. Videoklipi u prodhua nga kompania Imagine Films.
Rryma muzikore:
Hip-Hop
Renditja:
Top 200