TEKSTESHQIP

Gold AG
Hasjan
Lyrics
(Feat. Bajram Gigolli)

Ni dashni zemre nga kto krahina
Ktu ku buron frymzimi per trima
Nuk ka armik qe na i ndrron emrat
Na ndan atdheun po si ndan zemrat
Ktu nuk bin kurr far e çetnikut
Dej sa tkem ushtar nmale tPashtrikut
E ndash me dit qysh duhet vatani
Kallxon Lubizhda, Rogova e Cahani
Kush permi supe vllaun e mban
Prej Qaf Mullarit e deri nVlanë
Kush u jep trimav buk edhe pluma
Kush e ka zemren tmadhe sa Kruma.

Refren:
O jam Hasjan o n’trojet e mia
O jam Kosova e jam Shqipnia
Kush o veni ma i mir i botes
Hasi Shqipnijes Hasi Kosoves.

Prej Çamerie dej nfund tPresheve
Kejt e kan honger bukn e ksaj treve
Tpresim me fjalen mire se ke ardhe
Prej Ereniku te Drini i Bardhe
Kah Gorozhupi, Goden e Gjonaj
Kabash e Gjinaj, Bishtazhin e Golaj
Gjuhen amtare sma zbehu tymi
Se abetaren ma fali Zymi
E kudo nbote neve na ki
Kudo qe shkon ki Hasjanali
Zemra midis Prizrenit Gjakoves
O Hasi Shqipnis e Hasi Kosoves.

Refren:
O jam Hasjan o n’trojet e mia
O jam Kosova e jam Shqipnia
Kush o veni ma i mir i botes
Hasi Shqipnijes Hasi Kosoves.
INFO
Më datë 2 Maj 2023, Gold AG publikon videoklipin "Hasjan", në bashkëpunim me Bajram Gigollin. Muzika dhe teksti i këngës janë punuar nga vetë Gold AG, teksa për arranzhimin u kujdes Alban Furtuna. Videoklipi u prodhua nga kompania MAX Production.
Rryma muzikore:
Hip-Hop
Renditja:
Top 200