Dërgo Një Tekst
  Dërgo Një Poezi
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Official Video

Video Link

Top 200

Ilir Shaqiri - Pavaresia (Erdhi Dita E Pavarsis)


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  149

Këngë e Albumit:

Prane Diellit

Pjesëmarrëse në

Zhurma Show 2008


Anembanë ushton Jehona
Diell i ri mbi trojet tona
rreze t'arta mbi fusha kanë ra
mblodha sot në mbretërin' time
nëpër shekuj ligjërime
gur mbi gur sot u bën kala

Ref :
Ooo Sot ka fest' Kosova g'zim i madh në zemrat tona
Ooo Sot ka fest' Kosova brohorasin malet tona
shkrepi dielli i lirisë mbi fushat e arbërisë
erdhi dita e pavarsisë
n'troje t'lashta t'Dardanisë

Ref:
Ooo Sot ka fest' Kosova g'zim i madh në zemrat tona
Ooo Sot ka fest' Kosova brohorasin malet tona
shkrepi dielli i lirisë mbi fushat e arbërisë
erdhi dita e pavarsisë
n'troje t'lashta t'Dardanisë

Jem lule kuqet e Kosoves
jem blerimi i veteTokes
Rrim mbi gjoksin qe ran per liri
Jem lule kuqet e Kosoves
jem blerimi i veteTokes
Tymi vjen stolisur me lavdi

Ref :
Ooo Sot ka fest' Kosova g'zim i madh ne zemrat tona
Ooo Sot ka fest' Kosova brohorasin malet tona
shkrepi dielli i lirise mbi fushat e arberise
erdhi dita e pavarsise
n'troje t'lashta t'Dardanise

Erdhi dita e pavarësisë

oj tokë e mbjellur me plumba dhe i ndezur per shtate trimeri
toke e mbjellur me burra shekuj dhe te rene per liri
zgjohuni o deshmor'
g'zoni e g'zoni bashk' me ne
Sot atdheu I lashte i shqipeve feston Diten e re

ooo toke e mbjellur me plumba dhe I ndezur per shtate trimeri
ooo tok e mbjellur me burra shekuj dhe te rene per liri

ReF
Ooo Sot ka fest' Kosova g'zim i madh ne zemrat tona
Ooo Sot ka fest' Kosova brohorasin malet tona
shkrepi dielli i lirise mbi fushat e arberise
erdhi dita e pavarsise
n'troje t'lashta t'Dardanise

(x4)
erdhi dita e pavarsis


Ky tekst u dërgua nga Dinn-a & Linn-a   kastrati   ARBERGECI8


teksteshqip.com © 2007 - 2017