A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Irma Libohova - Më Dhe Dritë Nga Syri Yt


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3.8 / Votuan:  4

Pjesëmarrëse në

Festivali i 18-të në RTSH


Kalteron ky qielli yne
I qeshur vendi me lastare e gjethe
Eshte veshur plot me fllad edhe ere
Pranvere o mbi pranvere

Moj pranvere e vendit tim
Ke ndritur shtratin dhe vendin tone
Ke ritur linde flake nentor
Binjake me lirine

Ti me dhe gjak nga gjaku yt
Te jetoj ti me dhe drite
Nga syri yt te shikoj

Ti me dhe zemer zeri yt me
Ndaj gjer ne shekuj te dashuroj

Ref...x2
Gjer ne qiell te jehoje
Gjithe bota kengen time ta degjoje
Sa e lumtur jam qe jetoj e punoj
Ne kete pranvere

Kalteron ky qielli yne
I qeshur vendi me lastare e gjethe
Eshte veshur plot me fllad edhe ere
Pranvere o mbi pranvere

Ti me dhe gjak nga gjaku yt
Te jetoj ti me dhe drite
Nga syri yt te shikoj

Ti me dhe zemer zeri yt me
Ndaj gjer ne shekuj te dashuroj

Ref...x3
Gjer ne qiell te jehoje
Gjithe bota kengen time ta degjoje
Sa e lumtur jam qe jetoj e punoj
Ne kete pranvere


Ky tekst u dërgua nga  teksteshkruesi


teksteshqip.com © 2007 - 2017